Autor Subiect: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!  (Citit de 988756 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Geta D

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 331
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1845 : Duminică, 04 August 2013, 20:09 »
Nu e așa cumplit dacă aplici tactici militare de diversiune cu sărbătorile...prinzi un prieten, doi, și îi terorizezi!!  :angel:

Eu imi terorizez prietenele in cursul anului.  :hammer:

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1846 : Duminică, 04 August 2013, 20:13 »
Bine ai venit Angela!


Offline angelaR

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1847 : Duminică, 04 August 2013, 22:04 »
Multumesc pentru primire! Sunteti gazde bune. Mi-ati inseninat un pic viata. Am inceput deja sa-mi fac planuri de vacante. Sper sa ne cunoastem iar pana atiunci sper sa mai schimbam pe aici impresii, ganduri, sfaturi.... Toate cele bune...tuturor!

lucian75

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1848 : Luni, 05 August 2013, 02:13 »
mda,sunt putin dezamagit de coonceptul adoptat de single camp...ce pare mai degraba o fuga din calea singuratatii intr-un refugiu temporar...dar ce se intampla dupa ce se termina cele cateva clipe efemere si te intorci inapoi la viata de care tot incerci sa scapi?e de ajuns cateva zile de ..putina amagire ptr a putea continua aceeasi viata in singuratate de care incerci sa scapi?poate nu am dreptate deloc,poate este o farama de adevar...insa imi place sa spun ce gandesc chiar daca poate uneori gresesc...daca este asa puteti impusca mesagerul,oricum cea mai mare parte din mine este moarta de ceva vreme...insa o mica parte se tot incapataneze sa lupte ptr a schimba situatia...sa redea acea speranta demult uitata...si cand in sfarsit de intampla asa ceva,apare iar cate ceva ce face totul sa se prabuseasca si mai mult...

cand am gasit acest loc m-am gandit la ceva...ptr ca sa se nasca o relatie e nevoie de o punte de legatura care sa uneasca 2 persoane...single camp putea fi acest lucru,ptr inceput cel putin...iar intr-un mediu colectiv te simti mai relaxat,atunci poti cunoaste pe cineva tot mai bine...si incet incet daca apar si alte lucruri comune ce leaga 2 persoane...se poate naste ceva...un lucru care conceptul actual singlecamp se pare ca nu prea intereseaza...ba dimpotriva se si specifica ca asa ceva nu este de dorit...sunt alte lucruri mai importante...

"De aceea mi s-a părut important să subliniez chiar pe prima pagina a site-ului că nu este un club de matrimoninale", spune Gheorghe Cândea. Chiar şi aşa, proiectul nu a fost lipsit de surprize. „S-a întâmplat ca doi membrii SC să se îndrăgostească şi să formeze un cuplu, dar asta a fost o excepţie", spune Gheorghe Cândea. De altfel, cei care vin în club ca să-şi caute partener pot fi dezamăgiţi. „Suntem singuri pentru că vrem să fim singuri şi nu căutăm partener de pat. Cei care vor un iubit/ o iubită ar trebui să meargă direct pe site-urile de matrimoniale", specifică Gheorghe, un membru al SC."

De ce totul pare a se rezuma numai la sex...si nu cautarea unui partener de viata in primul rand...deci acele randuri de mai sus m-au facut sa ma simt ca si cum mi s-ar fi spus...tu vrei sex,du-te mai bine la "casele de toleranta" ...
asa ati ales sa fie conceptul singlecamp,poate aveti dreptate...insa diferenta fata de agentiile matrimoniale putea fi una enorma,acela de comunicare intr-un mediu cat mai natural...





Offline eEduard

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 248
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1849 : Luni, 05 August 2013, 06:40 »
Emm! Nu cred că single camp e tabără de călugări :whistle:....dacă e, sunt în looocul greșit, tocmai am fost promovat pe post de Lucifer. oO  Să presupunem că se întâmplă să se înfiripe sentimente romantice :((...well, felicitări! :knuppel2: ...your out from single camp!! :tomato: Ideea cred că e să te poți simți bine cu amăr...eeem...singles ca tine, fără să ți se amintească la tot pasul cât de neferi...puternic și măndru ești, sau să dai în diabet, să îți bagi degetele pe gât când vezi numai cupluri în jur. :crazy2:

Din câte am înțeles, deobicei noi bărbații suntem grav depășiți numeric în tabere...dacă poți să treci peste asta și peste orice scuturi or avea fiecare...your the man!!!  :worthy: Dacă nu, e posibil să dormi pe preș...bine, probabil că exagerez, dar ideea conteză.  :P

Ce să zic, baftă! :)

   
„Between two evils, I always pick the one I never tried before.” - Mae West

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1850 : Luni, 05 August 2013, 07:25 »
lucian, se pare că tocmai aluneci pe panta des-amăgirii, adică trezirii din amăgire - așteptare creată în mintea ta - confruntare cu realitatea - nemulțumire că aceasta nu e conform speranțelor tale.

So, această atitudine e riscantă și în cazul relațiilor. Întâlnești pe cineva, începi să îți creezi așteptări, abia apoi începi să vezi si sa cunoști persoana din fața ta și...hopa nemulțumirea.
Singurul mod în care poți să rupi acest circuit vicios al iluziilor este să acorzi timp pentru a cunoaște și a înțelege realitatea (unei persoane, unei situații), apoi să faci alegerea, în cunoștință de cauză.

Așa că, dă-mi voie să ...reformulez:
mda,sunt putin dezamagit de coonceptul adoptat de single camp...

În realitate ești nemulțumit că singles camp nu corespunde cu ceea ce ti-ai imaginat/dorit tu. Altfel, conceptul SC  nu are cum să te dezamăgească. El este ceea ce era și înainte de dezamăgirea ta. Nu ti-a promis ceva si îți oferă altceva ;D

pare mai degraba o fuga din calea singuratatii intr-un refugiu temporar...dar ce se intampla dupa ce se termina cele cateva clipe efemere si te intorci inapoi la viata de care tot incerci sa scapi?e de ajuns cateva zile de ..putina amagire ptr a putea continua aceeasi viata in singuratate de care incerci sa scapi?

cand am gasit acest loc m-am gandit la ceva...ptr ca sa se nasca o relatie e nevoie de o punte de legatura care sa uneasca 2 persoane...single camp putea fi acest lucru,ptr inceput cel putin...iar intr-un mediu colectiv te simti mai relaxat,atunci poti cunoaste pe cineva tot mai bine...si incet incet daca apar si alte lucruri comune ce leaga 2 persoane...se poate naste ceva...


Sau o atitudine pozitivă, în care nu îți refuzi ceva doar pentru că întoarcerea acasă vei fi tot singur. Așa ne închidem în singurătate, așteptând să trăim viața doar după ce vom întâlni persoana iubită/posibilul partener de viață.

In partea a doua, ai perfectă dreptate.  Singles camp - oferă contextul pentru o eventuală întâlnire
Tu, fiind bărbat, mai ales unul decis să mergi în excursii,  poți să mai speri ;D

Acum mi-a trecut în minte cum ar fi să mă duc într-o excursie care îmi promite că voi găsi un partener. Atunci să vezi așteptări și deșteptări la cruda realitate :happy: |o

De ce totul pare a se rezuma numai la sex...si nu cautarea unui partener de viata in primul rand...deci acele randuri de mai sus m-au facut sa ma simt ca si cum mi s-ar fi spus...tu vrei sex,du-te mai bine la "casele de toleranta" ...
asa ati ales sa fie conceptul singlecamp,poate aveti dreptate...insa diferenta fata de agentiile matrimoniale putea fi una enorma,acela de comunicare intr-un mediu cat mai natural...

Cred că e doar un fel prin care inițiatorul ideii spune, într-un mod elegant, că ...își rezervă dreptul de a selecta clientela :giggle:
Dar trimiterea la casa de toleranță a fost ceea ce ai gândit tu. Eu, de exemplu, am gândit că dacă vreau dating caut alte site-uri, iar dacă vreau vacanțe la superlativ (si, crede-mă, așa e!), vizitând locuri care mă atrag prin ceea ce e de văzut sau de făcut, fără disconfortul generat de statutul de single - SC e cel mai potrivit.

Diferența sesizată de tine - ”comunicare într-un mediu cât mai natural” - este oferită din plin și oricine poate profita din plin de ea. Repet, cu atât mai mult bărbații, puțini la număr aleg să iasă în acțiuni.

Dar, spun eu cu toată convingerea, este loc sub soare pentru toată lumea. Dacă ești interesat de un concept mai centrat pe dating poți explora și alte posibilități. Acuma aș putea să-ți dau si o indicație/denumire precisă, dar nu știu  ce ar zice admin, deși nu e o firmă concurentă, e pe altă...nișă :)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1851 : Luni, 05 August 2013, 10:27 »
Lucian, sper sa nu te superi, dar chiar nu ai de ce sa fii dezamagit de conceptul SC, sincer,  tu privesti acum conceptul din punctul tau de vedere si al asteptarilor tale.
Gandeste-te ca sunt altii care sunt multumiti si chiar incantati ca exista asa ceva si chiar fug de concepte gen matrimoniale. Fiecare alege ceea ce isi doreste.
 De ce sa merg eu intr-o vacanta stresata intr-un fel ca acolo vine lumea cu gandul de a-si gasi un partener pe termen mai scurt sau mai lung? De ce sa nu decurga totul in mod normal si natural sa cunosti lume noua , sa te simti bine, sa te distrezi, sa te bucuri de locurile pe care le vezi impreuna cu altii?
.... cum zicea si Eduard, nu ne ducem in tabere de calugari  ;D

mda,sunt putin dezamagit de coonceptul adoptat de single camp...ce pare mai degraba o fuga din calea singuratatii intr-un refugiu temporar...dar ce se intampla dupa ce se termina cele cateva clipe efemere si te intorci inapoi la viata de care tot incerci sa scapi?e de ajuns cateva zile de ..putina amagire ptr a putea continua aceeasi viata in singuratate de care incerci sa scapi?poate nu am dreptate deloc,poate este o farama de adevar...insa imi place sa spun ce gandesc chiar daca poate uneori gresesc...daca este asa puteti impusca mesagerul,oricum cea mai mare parte din mine este moarta de ceva vreme...insa o mica parte se tot incapataneze sa lupte ptr a schimba situatia...sa redea acea speranta demult uitata...si cand in sfarsit de intampla asa ceva,apare iar cate ceva ce face totul sa se prabuseasca si mai mult...

De ce nu participi intai sa vezi cum este si apoi sa vezi daca vei fi atat de dezamagit? De ce iti refuzi din start sa te bucuri de viata?
Daca vrei sa iesi din starea in care te afli atunci incearca pas cu pas , nu cred ca a trecut nimeni peste noapte de la singuratate la o viata plina de prieteni si nu cred ca o sa iesi din starea asta daca consideri ca ceea ce se intampla aici ar putea fi numai o amagire si cateva clipe efemere, iti faci rau singur gandind atat de negativ si nedandu-ti nicio sansa.


Offline eEduard

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 248
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1852 : Luni, 05 August 2013, 18:03 »
                                        ........
.... cum zicea si Eduard, nu ne ducem in tabere de calugari  ;D
                                        ........

 Phuaa...! Bine că sa confirmat, am avut o strângere de inimă până acum, că aș putea păcătui gândindu-mă cu neobrăzare la niște măicuțe. ::)

Am uitat să adaug, în single camp după niște calcule elaborate, trei sondaje de opinie, am ajuns la concluzia că fetele de aici nu au nicio legătură cu stereotipul femeii de pe la noi :) , ele sunt genul de femeie independentă și puternică, inpenetrabile...*oups! Asta nu a sunat bine, reformulez*...inabordabile, din punct de vedere romantic.  :blush: Șansele cred că sunt minime Lucian și de aici conceptul de „single camp”. :P

   
„Between two evils, I always pick the one I never tried before.” - Mae West

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1853 : Luni, 05 August 2013, 18:48 »
 :offtopic: Cu scuzele de rigoare cred ca nu ne mai aflam pe topicul potrivit, cred ca raspunsul meu pt Eduard era mai potrivit in vechiul topic "razboiul sexelor", dar cum nu mai e, raspund aici   ;)

Eduard, iata ca ai dat un raspuns lipsit de inhibitii si de complexe   :applause:
Daca e sa catalogam dupa niste simple postari pe forum ...se pare ca nu faci parte nici tu din stereotipul barbatului timid, inhibat si complexat cum ziceai tu ca esti ;)

Imi pare rau daca nu am fost destul de romantice in postari. ;D
Si da, am dat dovada ca suntem puternice si independente, chiar si impenetrabile (fara reformulare), bravo noua, poate acesta este unul din motivele pt care suntem in numar atat de mare in SC, iar barbatii in nr atat de mic pt ca nu traim in umbra stereotipurilor impuse de societate :giggle:

PS:  parca imi aduc aminte ce dicutii "aprinse" erau odata pe aici pe forum, cei mai vechi stiu  ;D ;D

Offline eEduard

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 248
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1854 : Luni, 05 August 2013, 19:33 »
:offtopic: Cu scuzele de rigoare cred ca nu ne mai aflam pe topicul potrivit, cred ca raspunsul meu pt Eduard era mai potrivit in vechiul topic "razboiul sexelor", dar cum nu mai e, raspund aici   ;)

Ummm...da, suntem cam off topic, dar nu sunt de acord cu „războiul sexelor”, eu iubesc sexul opus și cel mult îl tachinez dacă am ocazia, nu mă războiesc cu el, aș capitula din prima. :surrender: Sunt de acord cu un nou topic undeva pe lâng㠄sexele la răscruce”... :angel:

Citat
Eduard, iata ca ai dat un raspuns lipsit de inhibitii si de complexe   :applause:
Daca e sa catalogam dupa niste simple postari pe forum ...se pare ca nu faci parte nici tu din stereotipul barbatului timid, inhibat si complexat cum ziceai tu ca esti ;)

Am zi eu că sunt timid?? :faint: ....Trebuie să mă abțin să mai dau din casă. :blush: Inhibițiile și complexele sălășluiesc în direcția opusă răspunsului meu și conceptului de „single camp”.  ::)

Citat
Imi pare rau daca nu am fost destul de romantice in postari. ;D

Emm...e bine așa, doar nu vrei să mă vezi timid și inhibat.  :crazy2:

Citat
Si da, am dat dovada ca suntem puternice si independente, chiar si impenetrabile (fara reformulare), bravo noua, poate acesta este unul din motivele pt care suntem in numar atat de mare in SC, iar barbatii in nr atat de mic pt ca nu traim in umbra stereotipurilor impuse de societate :giggle:

Waaa! Și eu care credeam că Amazoanele sunt un mit. :D Mă bucur să vă cunosc...cu distanța de rigoare! :worthy:  :P Remarca mea cu privire la indempendența vostră a fost din admirație nu din reproș...totuși îmi place să dorm în pat, nu pe preș.  :flori:
„Between two evils, I always pick the one I never tried before.” - Mae West

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1855 : Luni, 05 August 2013, 20:07 »
"razboiul sexelor" era un fel de a spune, e clar ca vesnic vor exista discutii intre cele doua "tabere"  ;D si tocmai de-aia am raspuns pt ca am observat tachinarea subtila si tintita din postarea ta.  :giggle:

Cat despre Amazoane, sa le lasam totusi sa fie mit...multumesc in numele fetelor din SC pt  admiratie  :D

Am zi eu că sunt timid?? :faint: ....Trebuie să mă abțin să mai dau din casă. :blush: Inhibițiile și complexele sălășluiesc în direcția opusă răspunsului meu și conceptului de „single camp”.  ::)

Ce ai vrut sa zici? ca nu inteleg . mai da din casa putin  ;)

Offline eEduard

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 248
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1856 : Luni, 05 August 2013, 20:41 »
Ce ai vrut sa zici? ca nu inteleg . mai da din casa putin  ;)

Simplu, cum am zis și mai sus, tu devi romantică eu mă inhib sau devin timid, tu nu ești romatică (concept single camp)...atuci mă descurc și nu mai am de ce să fiu timid.  ::) Bine, dacă suntem în tabără și eu sunt depășit grav numeric de femei puternice și independente (să nu zic Amazoane, am stabilit că nu e voie :) ) sau de oricare alt fel, nu promit că nu....în fine, trebuie să am grije să nu aibă Geta roșii prin preajmă.  :faint:
„Between two evils, I always pick the one I never tried before.” - Mae West

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1857 : Luni, 05 August 2013, 20:55 »
aaa...am inteles...
dar ai grija ca in SC barbatii fiind in minoritate...nu prea scapa, mai ales la petreceri, cand sunt multi se mai fofileaza, da cand sunt putini... ;D ;D
oricum, avantajul e de partea voastra, visul oricarui barbat...sa fie inconjurat de femei  ;D
da nu patesti nimic rau.. ;) :P stai linistit, poate iti place  :D


Offline Geta D

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 331
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1858 : Luni, 05 August 2013, 21:10 »
Simplu, cum am zis și mai sus, tu devi romantică eu mă inhib sau devin timid, tu nu ești romatică (concept single camp)...atuci mă descurc și nu mai am de ce să fiu timid.  ::) Bine, dacă suntem în tabără și eu sunt depășit grav numeric de femei puternice și independente (să nu zic Amazoane, am stabilit că nu e voie :) ) sau de oricare alt fel, nu promit că nu....în fine, trebuie să am grije să nu aibă Geta roșii prin preajmă.  :faint:

tu timid si inhibat?!  :2funny:

sa stii ca tin minte si voi avea rosii la mine ca sa afli ca sunt eu...  :pleasantry:

Offline eEduard

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 248
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1859 : Luni, 05 August 2013, 21:15 »
dar ai grija ca in SC barbatii fiind in minoritate...nu prea scapa... ;D ;D

Emm..umm....:faint:

Citat
oricum, avantajul e de partea voastra, visul oricarui barbat...sa fie inconjurat de femei  ;D

La mine e coșmar, eu vreau să fiu înconjurat de o singură femeie...dacă mai e și ca voi...  :love:

Citat
da nu patesti nimic rau.. ;) :P stai linistit, poate iti place  :D

Acum tu folosești stereotipuri și mă consideri superficial :P...dacă fac tensiune? Nu e rău?  :crazy2:
„Between two evils, I always pick the one I never tried before.” - Mae West