Autor Subiect: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!  (Citit de 990937 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

lucian75

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1815 : Miercuri, 31 Iulie 2013, 12:06 »
Salutare,sunt Lucian si ieri din intamplare frunzarind pe net am dat peste ceva ce incet incet m-a facut sa caut mai multe informatii despre acest concept...Imi plac calatoriile si sa vizitez locuri si oameni,de fapt datorita jobului am fost in foarte multe locuri din Europa iar acum de 1 an am colindat aproape intreaga Scandinavie...insa singur chiar nu are nici un farmec,este ceva sec,parca lispeste chiar esenta tuturor lucrurilor...sa ai cu cine sa impartasesti fiecare clipa de bucurie...ar fi multe de spus dar sa mai lasam si ptr altadata,nu?

Bine v-am gasit :)

Offline murandra

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 110
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1816 : Miercuri, 31 Iulie 2013, 12:39 »
Bine ai venit Lucian :) Aici vei gasi oameni cu adevarat speciali, fara inhibitii si complexe, foarte haiosi si in cercul lor nu ai cum sa nu te simti bine, dar toate acestea le vei descoperi singur :)

Offline diana125di

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1817 : Miercuri, 31 Iulie 2013, 16:43 »
Sunt Diana, am 35 de ani, sunt din Iasi si sunt ultima inscrisa in excursia la Adriatica. Sper sa ne simtim cat mai bine impreuna.

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1818 : Miercuri, 31 Iulie 2013, 17:02 »
Bun venit tuturor!

lucian75

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1819 : Vineri, 02 August 2013, 09:40 »
"Dragostea este ca un zambet, niciodata nu are valoare daca n-o daruiesti" asa cum spune acest citat,un zambet nu are nici o valoare daca nu il daruiesti.si se mai spunee sa nu ii subestimam puterea lui,ofera un zambet unui strain fara nici un motiv deosebit si vei vedea acest lucru..plus ca nu costa nimic,insa rasplata nu poate fi comparata cu nici o comoara din lume.

Asa ca va spun Buna dimineata !!! si va ofer un zambet ce v-ar putea face ziua mult mai frumoasa :)

lucian75

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1820 : Sâmbătă, 03 August 2013, 16:48 »
am si eu o nelamurire si vreau opinia veteranilor SC dar si a noilor veniti ca si mine.

imi cer scuze de la inceput,nu vreau sa fiu inteles gresit...ca o prima impresie la rece pot sa zic ptr ca nu am facut inca cunostinta cu cineva de aici...nu stiu de ce dar la o prima vedere parca gasesti aici un grup destul de omogen ce se simt bine impreuna de cate ori au ocazia,ceea ce e un lucru bun de altfel...dar doar acesta este scopul SC? Nu stiu,ptr inceput e un lucru foarte bun,insa cred ca multi noii veniti sunt in cautarea a ceva mai mult de atat pe termen lung...si parca incepi sa te simti putin outsider aici...si sunt curios ce parere au ceilalti implicati,in special cei noi veniti...

orice discutie e binevenita :)

Offline Geta D

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 331
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1821 : Sâmbătă, 03 August 2013, 19:14 »
Buna Lucian!

Eu sunt in aceasta comunitate de anul trecut. Da, este omogen iar in actiunile intreprinse de Gigi, cunosti oameni care stiu sa se bucure de viata. Distractia este la superlativ. :dance:
Socializarea nu ramane la stadiul de o actiune si atat. Poti lega prietenii frumoase bine-nteles cu persoane care au aceleasi afinitati cu tine.
Eu am legat astfel de pretenii.

Acum, daca scrii pe forum ceva si nu ti raspunde, atunci nu inseamna ca nu citeste nimeni. Ceea ce scrii poate avea efect benefic pentru o persoana care se trezeste nu prea bine dispus. Este chiar cazul meu, care m-a facut sa zambesc la mesajul tau cu "Buna dimineata !!! si va ofer un zambet ce v-ar putea face ziua mult mai frumoasa",  deoarece trec printr-o perioada nu tocmai buna in viata.

Ma gandesc ca te simti "outsider" datorita iesirilor in oras, iar discutiile sunt intre persoane care deja se cunosc. Acelasi sentiment l-am avut si eu la inceput, dar este bine-venit oricine la aceste intalniri unde nu te vei simti stingher intre persoane necunoscute. Vei fi surprins cat de repede te integrezi in grupul respectiv. 

Nu stiu daca ai apucat sa mergi intr-o actiune, dar chiar te indrum sa faci acest lucru ca sa iti dai seama conceptul Singles Camp.  Iar cand il vei cunoaste pe Gigi, iti vei da seama de ce ne ingramadim cu totii sa mergem la cat mai multe actiuni cu el. Este omul care iti transmite multa energie pozitiva. Mie mi-a schimbat viata. Aici nu mai esti singur, ai multi prieteni si chiar unii dintre ei vor fi langa tine atunci cand vei avea nevoie.

Poti lua legatura cu mine pe adresa de mail: dinu.geta3@gmail.com si incearca sa nu mai gandesti lucrurile din jurul tau prea profund. Viata este imprevizibila si uneori trebuie s-o luam asa cum este pentru ca oricum nu avem puterea de a o schimba. 

Sper ca ti-am dat un raspuns pe masura asteptarilor tale. :)
Geta

Offline eEduard

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 248
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1822 : Sâmbătă, 03 August 2013, 20:09 »
Bine ai venit Lucian :) Aici vei gasi oameni cu adevarat speciali, fara inhibitii si complexe, foarte haiosi si in cercul lor nu ai cum sa nu te simti bine, dar toate acestea le vei descoperi singur :)

Dar eu am și inhibiții și complexe.....eu cui rămân? Avem și noi un cerc? :-[  Mă simt „outsider”...cum zice Geta, salut Geta! :pleasantry:

Bine ați venit!  :)
„Between two evils, I always pick the one I never tried before.” - Mae West

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1823 : Sâmbătă, 03 August 2013, 20:24 »
Lucian,
Este normal sa ai intrebari despre tot ce se intampla aici, toti am avut la inceput, dar fiecare are felul lui de a se convinge si fiecare are timpul lui de reactie la tot ce se intampla aici, unii se "arunca" in actiuni mai repede, altii mai tarziu, altii tatoneaza terenul mai mult pt ca sunt mai retinuti, depinde...
 
O sa iti explic si eu in mare cate ceva despre cum am inteles eu conceptul SC, ti-a explicat si Geta, ea e mai noua decat mine, eu sunt mai veche, dar nu sunt nici veterana (asta ca sa vezi ca totul este intr-o continua miscare aici).

SC este creat pt a veni in intampinarea celor care au statutul de single si sunt dornici sa-si petreaca vacantele sau cate un weekend sau o parte din timpul liber cu alti single. Majoritatea dintre noi avem familii, avem prieteni, dar timpul nostru liber nu coincide intotdeauana cu al lor sau ne simtim uneori stingheri sa fim in compania familistilor. Dar scopul nu e doar sa ai cu cine sa calatoresti ci si sa socializezi, sa iti faci prieteni noi sa cunosti lume noua si multe altele.

Dar ca sa te convingi si sa intelegi cu adevarat cum este de fapt in SC trebuie sa participi la o actiune. Aici pe forum poti doar sa iti faci o idee despre ce se intampla in real, sa iti dai seama cam cine participa, sa vezi impresii, sa pui intrebari, sa te informezi despre actiuni si de ce nu chiar sa schimbi idei pe anumite teme,etc.
Nu trebuie sa te simti outsider, lumea citeste ce scri chiar daca nu ti se raspunde imediat .

......... Nu stiu,ptr inceput e un lucru foarte bun,insa cred ca multi noii veniti sunt in cautarea a ceva mai mult de atat pe termen lung...si parca incepi sa te simti putin outsider aici...si sunt curios ce parere au ceilalti implicati,in special cei noi veniti...

orice discutie e binevenita :)

Depinde ce asteptari ai tu de la SC, la ce te referi cand spui ca cei noi sunt in cautarea a ceva mai mult pe termen lung?

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1824 : Sâmbătă, 03 August 2013, 20:43 »
Dar eu am și inhibiții și complexe.....eu cui rămân? Avem și noi un cerc? :-[  Mă simt „outsider”...cum zice Geta, salut Geta! :pleasantry:

Bine ați venit!  :)

Eduard...daca e sa o luam asa, toti avem inhibitii si complexe, mai mari sau mai mici, depinde cum si le gestioneaza fiecare...

Offline lena

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1825 : Sâmbătă, 03 August 2013, 21:16 »
 :surrender:

Buna seara,tuturor!

Am 52 de ani. Sunt din Bucuresti. De obicei, vorbesc in fraze lungi. Dar,ma simt ca in prima zi de scoala. Imi doream un loc unde sa cunosc oameni,unde sa socializez, la modul civilizat. Anul trecut,am facut revelionul singura,prima oara in viata. Mi-am propus sa nu se mai intample. Mai am multe de oferit in viata asta si cred ca si viata mai are niste datorii la mine.  :) Am bantuit pe net si am gasit acest loc,unde,sper sa fie ok. Sunt incantata de ideea cu excursiile. Vom vedea ce va iesi. Repede, pt ca mai am putin si ating varsta maxima de intrare in club. ;)
"Daca faci ce-ai mai facut, obtii ce-ai mai obtinut!"
Joseph Juran

lucian75

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1826 : Sâmbătă, 03 August 2013, 21:30 »
uff daca stiam cu 1 luna si putin inainte poate ca era putin mai buna situatia de acum...am fost 1 luna acasa venit cu planuri si sperante pe masura...insa intr-un final totul s-a prabusit mai ceva ca un castel de nisip...si pana la urma am stat inchis in casa.cel putin anul asta am vazut marea si am facut 2 bai scurte..anul trecut nici nu m-am dus sa vad marea..asta avand in vedere ca sunt din Constanta...si culmea prima baie am facut-o in Danemarca unde apa era parca mai rece ca gheata :D

Din cauza serviciului stau foarte putin pe acasa,cerc de prieteni ca si inexistent..iar cand esti plecat afara ai doar un prieten fidel ce te face sa mai uiti de singuratate : internetul ...dar care e cu 2 taisuri

mi-ar fi placut f mult de ziua recoltei dar din anumite motive mi-am propus sa stau mai mult timp plecat...si mai ramane doar Marea Rebeliune :P
insa e f mult timp pana atunci...

pana cu ceva timp in urma incercam sa umplul golul din viata mea si sa ma mint...vizitand locuri din Europa si era chiar ok...dar nu stiu de ceva timp nu mai este suficient,nu mai simt nimic...ptr ca facand acest lucru singur chiar nu are nici un farmec :(



Offline Geta D

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 331
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1827 : Sâmbătă, 03 August 2013, 21:59 »
Dar eu am și inhibiții și complexe.....eu cui rămân? Avem și noi un cerc? :-[  Mă simt „outsider”...cum zice Geta, salut Geta! :pleasantry:

Bine ați venit!  :)

Cu inhibitii si complexe, oricine este bine venit in Singles Camp.
Asa cum ii spuneam si lui Lucian, poti lega prietenii cu persoane care au aceleasi afinitati cu tine.  :dance:

Offline Geta D

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 331
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1828 : Sâmbătă, 03 August 2013, 22:57 »
Dar eu am și inhibiții și complexe.....eu cui rămân? Avem și noi un cerc? :-[  Mă simt „outsider”...cum zice Geta, salut Geta! :pleasantry:

Bine ați venit!  :)

Tu esti zeul focului?!  :magic:

lucian75

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1829 : Duminică, 04 August 2013, 09:23 »
Buna dimineata! Daca m-ar lua si pe mine cineva in brate, mi-ar face ziua una speciala. Ma ajuta cineva pentru a incepe ziua frumos? :blush: