Autor Subiect: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!  (Citit de 967452 ori)

0 Membri şi 6 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline murandra

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 110
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1755 : Vineri, 17 Mai 2013, 22:56 »
Va salut pe toti cei din comunitatea Single Camp. Ma numesc Raluca si sunt "new entry". M-am bucurat cand o cunostinta mi-a spus despre acest site, dar a trecut o luna de cand am aflat, si abia acum am intrat si m-am inscris si eu in aceasta minunata comunitate. Acum cred ca-mi pare rau ca am facut-o atat de tarziu, pentru ca am pierdut excursia din Muntii Apuseni, unde nu mai sunt locuri libere, dar mai am inca sanse sa ajung in Muntii Retezat si pe Cheile Nerei. Toate astea sunt destinatii pe care mi le doresc de o viata sa le vad, dar n-am avut cu cine pana acum, si erau atat de aproape de mine ... eu fiind de loc din Timisoara, dar viata ma plimba prin multe locuri din tara asta frumoasa, dar din pacate numai intre patru pereti, in interes de serviciu. Asadar, ma bucur sa va intalnesc pe toti, deocamdata doar virtual, si cu primele excursii, si "live". Abia astept excursiile in Retezat si pe Cheile Nerei. Sunt o mare iubitoare de munte, de relaxare, de apa, de plimbari, de tot ce e frumos, si sper ca in mijlocul vostru sa am ocazia sa redescopar aceste mici placeri, intr-o companie placuta ca a voastra.

Offline Cory

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 550
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1756 : Sâmbătă, 18 Mai 2013, 10:32 »
Bine ai venit Raluca!  *|*

Offline nuska

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 44
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1757 : Sâmbătă, 18 Mai 2013, 15:44 »
bine ai venit Raluca.eu inca ma consider nou venita.la Cheile Nerei vin si eu.
fericire

Offline Sunrise

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 66
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1758 : Luni, 20 Mai 2013, 20:10 »
Salutari din Bucuresti! Am dat de ceva vreme de forum, am citit o parte, mi.a plăcut, am tot amânat sa ma înscriu, pana la urma am facut.o si iată.ma si cu un prim mesaj.

Ma bucur sa ma alătur acestui grup de oameni speciali si sper sa ajung sa si cunosc câțiva in acțiunile organizate. Preferinta mea se îndreaptă întotdeauna către mare si soare insa in compania potrivită imi place si muntele, cel pentru incepatori:)). Încerc sa ma lipesc de una dintre iesirile de weekend, anul asta mi.am aranjat deja concediul, a fost terapie post despartire, am luat chiar 2 vacante ca sa fiu sigura ca.mi reincarc bateriile. Atat eu cat si băiatul...

Întâlniri mai mici in Buc sunt? O cafea de grup in weekend?

Bianca

Offline Sunrise

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 66
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1759 : Luni, 20 Mai 2013, 20:41 »
Ah, m.am lamurit la alt subiect, trebuie sa trec stacheta la 50:). Of, of, la fiecare postare am verificarea aia cu litere scrise la limita vizibilitatii, am ceva de munca inteleg

Offline dauina

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 642
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1760 : Luni, 20 Mai 2013, 22:09 »
bine ai venit sunrise!!!
Esti pe drumul cel bun...mai ai doar 45 de postari si vei vedea si topicul de bucuresti...spor sa ai!!! ;)
Nu ceea ce aduni, ci ceea ce raspandesti spune ce fel de viata ai trait!

Offline rodisolo

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1761 : Miercuri, 22 Mai 2013, 12:05 »
Buna sa va fie ziua tuturor !

Ma cheama Rodica-Elena Solovastru. Am o experienta bogata in zona de singuratate, astfel incit, dupa ce am gasit in sfirsit o agentie de turism care organizeaza actiuni pentru cei/cele ca mine, m-am razgindit de citeva ori, chiar si dupa ce am platit. Teama de a nu fi inoportuna (dupa o grea pierdere personala), intr-un grup de oameni eventual ostentativ veseli, ca si teama de a nu fi eu insami incomodata de cine stie ce “ciudati” (ca mine, deh) mi-au clatinat decizia initiala. Ca si voi, am familie si prieteni care acopera anumite zone de suflet. Si am “bocancii cu talpa aderenta” de citiva ani fara sa reusesc sa urc macar o colina alaturi de aceste fiinte apropiate.
M-am inscris pentru luna mai 2013 la o prima excursie a Singles Camp.
Am purtat o corespondenta lucrativa cu Gigi si Samiza, intr-un stil concis si eficient. Constienta ca Gigi este prea ocupat ca sa stea la telefon zeci de minute cu fiecare dintre noi, am limitat comunicarea telefonica si am urmarit postarile de pe forum pentru a afla detalii despre “excursia noastra”.
La alegerea actiunii am avut in vedere obiectivul turistic – “Gradina zinelor”. Nu mi-a scapat detaliul ca ma situez cu citiva ani buni peste limita superioara de virsta recomandata, dar eram suficient de motivata sa scap din captivitatea betoanelor, in plus tata (aproape nonagenar) spune ca exista “tineri de 60” de ani si “batrini de 30”. Io-s tot mai aproape de prima categorie.

Trec peste alte dileme personale si ma teleportez in excursie. Cu transportul asigurat din Bucuresti, am ajuns in conditii excelente la locul de intilnire. Gigi ne-a primit calduros si familiar. Un profesionist, fin observator de caractere, parca ne-a ales, atit de coerent a fost grupul. Cind mi-a ales colega de camera mi-a fost aproape indiferent. In zilele urmatoare am cunoscut cea mai onesta, intelegatoare, placuta si saritoare colega.

Am avut si privilegiul de a-l cunoaste pe domnul Pavel Prundurel, directorul Parcului National Cozia, ghidul nostru prin rezervatie. Cu atentia mereu treaza si privire iscoditoare, oferind nenumarate date stiintifice despre minunile locului, cu povesti si legende despre zmei si zine, cu tuşe de umor bine plasate, cu o fermecatoare autoironie si, mai ales, cu agilitatea de a sari de pe o stinca pe alta, cu un rucsac in spate si o plasa de ciuperci in cealalta, veghind in acelasi timp la siguranta noastra impreuna cu Gigi Cindea.

Inca din prima zi am avut un urcus de antrenament, care mi-a creat oarecare disconfort fizic, smulgindu-ma brusc din rutina de pieton pe asfalt. A fost doar o mica repetitie pentru zilele urmatoare: o reintilnire cu natura-mama, de care m-am bucurat “ca un copil” si pentru care sunt recunoscatoare. “Ooo, ce priveliste minunata”, exclama des Gigi pentru incurajare, in timp ce noi eram agatati ca pisoii de stinci si ramuri de copaci... Desigur, natura este miraculoasa, sursa de enegie, sanatate si poezie. Gigi si Samiza Cindea, minunatul Pavel Prundurel au facut posibila reintilnirea cu ea. Veti zimbi, poate, ca-mi imi amintesc de versurile lui George Cosbuc (generatia mea a invatat mii de versuri din poetii romani): „Cat de frumoasa te-ai gatit, Naturo, tu! Ca o virgina cu umblet drag, cu chip iubit!  As vrea sa plang de fericit  ca simt suflarea ta divina, ca pot sa vad ce-ai plasmuit".

Am surprins sute de instantanee foto pentru memoria afectiva. Cineva imi spunea ca se vor aduna vreo 2000 de imagini de la toata lumea. Da de unde! Sunt... 3.500 !!!

La partea cu socializarea... am ramas datoare. Sper, macar, sa nu fi incomodat pe nimeni. Am facut-o de oaie chiar in ultima zi, zabovind mai mult decit era permis in manastirea Cozia. Ingaduiti! Am vizitat-o acum pentru prima data.

Toti membrii grupului sunt persoane deosebite, fiecare cu propria poveste de viata. Ma alatur lor cu multumiri pentru inititatorii proiectului Singles Camp. Stiti voi cine.
 :dance:

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1762 : Miercuri, 22 Mai 2013, 17:41 »
N-am avut ocazia să discutăm prea mult, Rodica.
Dar, în fiecare zi din excursie, în fiecare poză pe care am revăzut-o, am avut un gând de admirație pentru tine. O prezență discretă, o aparență fragilă și atâta siguranță, încredere și bucurie pulsând liniștită în interiorul și în jurul tău...

Ne-ai cam dat clasă, ca să mă exprim așa...
 :flori:


Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Sherban

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 55
  • Just do it!
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1763 : Luni, 27 Mai 2013, 21:52 »
Buna seara, numele meu e Roxana Serban, din București, cochetez de ceva timp cu statutul de single, statut pe care probabil nu l acceptam, deși real, pana sa citesc despre voi, singlescamp.
Am aflat de singlescamp de la o prietena din Iași, am citit forumul, am citit ce s a postat despre excursiile organizate, mi a plăcut așa ca m am înscris si la excursie in Tara Luanei. Cam asta mă interesează, partea reala a intalnirilor in\cu natura, cu oamenii si sper sa mă integrez ușor, toată lumea pare așa dragutza si deschisă ...îmi place natura, mi era un dor nebun sa merg iar pe munte, sper sa ajung si in Retezat, Cheile Nerei, delta.. recunosc ca nu mă pasioneaza relationarea in spațiul virtual...nu stiu cum o sa ajung la 50 de postari :) multumesc
Everything changes..

Offline Cory

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 550
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1764 : Marți, 28 Mai 2013, 09:52 »
Bine ai venit Roxana!  *|*

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1765 : Marți, 28 Mai 2013, 10:36 »
recunosc ca nu mă pasioneaza relationarea in spațiul virtual...nu stiu cum o sa ajung la 50 de postari :) multumesc

Să atingi 50 de postări - nu e un target impus. Dar poate fi un  obiectiv personal care merită. Eu sunt putin invidioasă și plină de admirație  pentru grupul/grupurile din București care știu să profite de oportunitățile de timp liber din oraș sau din apropiere.

Acest forum este diferit de altele  tocmai prin faptul că relaționarea în spațiul virtual e doar o punte de trecere în spațiul real :thumbup:

Așa că, bine ai venit!  :flori:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Sunrise

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 66
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1766 : Marți, 28 Mai 2013, 14:30 »
wonderland, as avea o sugestie pentru topicul acesta de prezentare care pare un bloc compact de mesaje destul de greu de parcurs daca intr-adevar vrei sa afli cate ceva despre fiecare (si eu am vrut, macar sa vad din ce oras e fiecare). Ar putea fi impartit pe luni: ian 2013, feb 2013 sau macar pe anotimpuri, cred ca s-ar vedea si mai usor ca exista o ritmicitate a inscrierilor.

La actiuni e totul frumos delimitat in timp si sunt usor de parcurs, in plus transmit ca sunt (sau nu) de actualitate - zic si eu, asa se vad lucrurile dinspre mine, poate exista o alta logica pentru care sunt asa cum sunt :)


Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1767 : Marți, 28 Mai 2013, 16:18 »
wonderland, as avea o sugestie....


( :oops:, ori sunt prea prezentă pe forum, ori prea băgăcioasă de las așa impresii :coolsmiley:)

Sunrise, eu pot fi doar un bun ascultător, partener de dialog și de împărtășit păreri personale Singurul care poate aproba, aviza, lua în seamă sugestii este Admin alias Gigi, alias  capo di tutti capi, inițiator, motor, monitor și guvernator peste lumea creată de el sub numele Singles Camp. ;D
 :bow:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Sunrise

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 66
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1768 : Marți, 28 Mai 2013, 16:49 »
nuuuu, esti exact cat trebuie pentru cei nou veniti, ca sa nu avem senzatia ca vorbim singuri. De cate zile citesc eu pe aici (si m-am decis sa si scriu) am retinut asa: Wonderland, Mihaela61, Caroline postari lungi si frecvente, Silviu si Cory postari scurte si frecvente. La urari de bun-venit am mai vazut pe cativa ce-i drept. In rest merg pe incredere ca forumul e doar varful icebergului, adica intalnirile din real.

M.am gandit ca Gigi nu are timp de mailuri, am vazut ca se implica in toate actiunile si e frecvent plecat. In plus nu am vazut niciun indemn sa oferim sugestii, am ezitat si cand am scris mesajul precedent. Sorry daca sunt prea directa, face parte din mine  :) :flori:

Caroline

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1769 : Marți, 28 Mai 2013, 17:08 »
Exista un topic pentru regulament, tutoriale, propuneri tehnice si sugestii. Si mai exista adresa de email a lui Gigi. Available on iPod.   ;)