Autor Subiect: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!  (Citit de 967065 ori)

0 Membri şi 6 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Mari_a

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #780 : Marți, 31 Ianuarie 2012, 07:23 »
Ce ne arata noua forumul azi? Membrul numarul 1000!  8)  Bine ai venit, cosminutzx !  :)

Offline cosminutzx

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #781 : Marți, 31 Ianuarie 2012, 09:51 »
Ms,bine v am gasit  :smitten:

Offline visdevara

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #782 : Marți, 31 Ianuarie 2012, 16:51 »
eu recunosc ca sunt un dezastru in ceea ce priveste relatiile...
‎"Ceea ce azi mi se pare adevărat, mâine se dovedeşte o simplă părere. Şi nu mă pot bizui pe raţionament pentru că dragostea e prea capricioasă ca s-o cuprinzi în cleştele silogismelor. Ea n-are logica... cel mai cuminte lucru e să nu mă mai gândesc la nimic, şi... să aştept!"

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #783 : Marți, 31 Ianuarie 2012, 17:05 »
Te referi la posibilitatile tale de relationare, visdevara (ce bine suna nickname-ul tau, acum la minus 20 grade!)? Sau la mentinerea unei relatii? Unde crezi ca este problema?

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #784 : Marți, 31 Ianuarie 2012, 21:47 »
Bun gasit tuturor! :)
Cine sunt eu? Doar un suflet printre multe alte suflete, cineva care isi traieste viata cat mai frumos cu putinta, invatand din propriile greseli, dar si din ale altora....Ce am fost candva, azi nu mai sunt, dar ce sunt azi imi pare rau ca nu am fost mereu. ;)
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

Caroline

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #785 : Marți, 31 Ianuarie 2012, 22:00 »
Bine zis! Nice nickname!  ;)

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #786 : Marți, 31 Ianuarie 2012, 22:07 »
Merci, Caroline :)...unde mai pui ca-mi plac si astia de canta "tot mai sus", formatia cu acelasi nume :D
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #787 : Marți, 31 Ianuarie 2012, 22:54 »
eu recunosc ca sunt un dezastru in ceea ce priveste relatiile...

Bun venit visdevara (ah! ce dor mi-e de vara  :'()
Hai sa nu spunem dezastru, prea suna extrem. Neindeminatica suna mai cu... sanse  ;D Deci, esti nepriceputa in initierea unei relatii (care poate insemna orice, de la lipsa posibilitatilor pina la anumite... temeri, inhibitii generate de initmplari ale trecutului) sau la mentinerea ei?

Am aceasta curiozitate pentru ca si eu ma cosider nepriceput in materie de relatii. Mai ales la initiere. Cauza initiala fiind lipsa posibilitatilor. Iar dupa ce am inlaturat-o, am constatat ca sub ea se ascund unele temeri si inhibitii  :(

Offline meadow rainbow

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #788 : Marți, 31 Ianuarie 2012, 23:45 »
Salutare tuturor,
In tumultoasa viata cotidiana, ganduri sporadice, asemeni unor flash-uri, de fapt, pareri de rau ca nu am la cine ma gandi cu drag in cursul zilei, ca nu am un umar pe care sa imi sprijin obrazul la culcare, ca nu am cu cine bea cafeaua cand ma voi trezi, m-au determinat sa ma alatur voua, cu speranta ca le voi transforma in amintiri.
E cam tarziu acum, asa ca va urez vise placute celor care inca nu dormiti!
Meadow Rainbow

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #789 : Miercuri, 01 Februarie 2012, 00:12 »
bun venit, rainbow  :)

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #790 : Miercuri, 01 Februarie 2012, 02:57 »
Bine ai venit, Rainbow!
Ce frumos ai spus! Si eu vreau sa transform lucrurile acelea in amintiri dar nu am reusit inca.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #791 : Miercuri, 01 Februarie 2012, 07:44 »
Visdevara, guesswho, meadow rainbow, parca cei intrati zilele acestea au facut concurs de nickname-uri. Super inspirate! Bine ati venit!
Cosmin - purtatorul coroanei cu 1000. cu tine am dialogat mai mult pe Email, iti spun si aici insa bine ai venit in Singles Camp!

Offline cosminutzx

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #792 : Miercuri, 01 Februarie 2012, 10:45 »
Ms  ::) , am o intrebare....chestia cu 6+3 nu este suficienta ?  :buck2:   nu mai gasesc exact lista cu cei care participa la actiunea Transfagarasan,am gasit-o o data si-mi amintesc ca erau inscrise persoane din Craiova...ar fi mai usor pt mine sa ma grupez deja cu ei deoarece stiu ca exista tren Craiova-Sibiu,astept un link....o zi buna...

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #793 : Miercuri, 01 Februarie 2012, 12:00 »
Nu stiu la ce te referi, pt 6 + 3. La intrebarea care era pt a putea trimite mesaje personale? Acestea facilitatea a forumului, asa cum iti spuneam, este anulata. Fiind o actiune in spatiu real si nu un forum, (platforma are rol doar informativ si de dezbatere), posibilitatea folosirii MP-urilor nu avea argument. Intotdeauna mi s-a parut MP ceva gen spus la ureche, nepotrivit deci intr-un grup si cand am realizat ca acolo se scrie mai mult decat pe forum, fireste ca mi-am pus intrebarea "De ce?". Ce am observat, ca unele persoane, care nu au participat, nu au scris un rand pe forum, erau foarte activi pe MP. Cu ce? Pai cu ce altceva decat cu abordari. Punandu-ma pe mine intr-o pozitie ridicola. Actiunea asta are un format altul decat matrimonial, explic asta mereu, in primul rand pt ca lumea care vrea sa intre in proiect si comunitate sa nu se astepte la asa ceva si in al doilea ca cei care sunt satui, plictisiti si agasati de abordari, sa stie ca aici este un spatiu lipsit de astfel de lucruri. Ca aici au confortul unui grup de persoane, care vor ceva diferit decat a-si petrece vacantele, week-end-urile si sarbatorile singuri. Ca se intampla sa se formeze cupluri, asta este absolut normal si firesc, departe de a fi ipocriti sa zicem, gata aici nu e voie. Cunoasterea si aparitia unei relatii intre doi oameni este ceva frumos si deosebit. Deci si pe mine ma bucura sa aud ca s-a intamplat asa ceva. Tin legatura cu ei, imi sunt dragi, mi se pare ca intr-un fel am contribuit si eu cu ceva la fericirea lor. Dar repet nu formarea de cupluri mi-am propus eu prin acest proiect. Exista suficiente metode, dating-uri, actiuni de cunoastere de tip matrimonial. Asa ceva nu exista si de aceea imi este si greu sa dezvolt rapid proiectul. Nu exista modele, nici macar in lume pt asa ceva. Colega mea de la Global, Sylvia incearca si ea ceva similar in Italia, dupa sablonul conceptului meu. Am prezentat acest proiect la un seminar international si toata lumea a fost foarte incantata. Nu este exclus ca modelul sa se multiplice. Au exista si exista cateva agentii internationale, care se ocupa de turism single, dar este cu totul altceva. Exista si locatii care-si dedica pt o anumita perioada locatia doar pt single. Doar ca la niste preturi uriase. O singura incercare asemnatoare SC, a mai fost in Spania, dar care nu a dat rezultate si s-a inchis.
Scriu lucrurile astea pt toti nu doar pt Cosmin, dar pt ca era o intrebare din zona asta, am preferat sa folosesc prilejul pt a explica mai multe lucruri, pe care lumea este bine sa le cunoasca.
Deci eu consider ca daca vrei sa participi, daca esti o persoana pe profilul tinta a acestui proiect, atunci nu ai nevoie de MP. Totul se scrie pe forum, acolo se poate scrie fara retinere, fara frica de a fi interpretat si judecat de cineva. Eu am de grija ca acest forum sa nu se transforme intr-unul ca multe altele, unde este o continua vanatoare, unde se jigneste, se apostrofeaza. Cine vrea ceva in stilul acela o poate face in paralel. Aici asta este regula: buna cuvinta, respect, toleranta.

Acum iti raspund doar tie Cosmin: despre Transgarasan: esti in lista, eu te-am adaugat azi de dimineata. Iti dau un fw spre acel
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1196.0.html

Nu au inceput rezervarile, cel mai probabil lista va fi deschisa in februarie spre sfarsit. Pe masura ce confirma prin avans, au sa apara bolduiti cei care vin. Pt ca de la intentie pana la rezervare ferma, se mai pierd cativa pe drum si nu are rost sa-i luam pe toti in ecuatie. Decat cand e lista deja conturata. Atunci pot incepe discutiile despre grupaje. Daca vine cineva din Craiova sau zona, puteti calatori impreuna.

anyasolo

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #794 : Miercuri, 01 Februarie 2012, 22:24 »
Buna seara,
Sunt noua pe aici, si vad ca ar trebui sa "rasfoiesc" toate topicurile, sa aflu noutatile... ::)
Deci, se fac inscrieri pt Transfagarasanu`? Eu am completat optiunile mele pt tot anu`... la tabere, si nu m-am regasit ca fiind inscrisa, sau era prea "devreme"- si pt Delta  :)...