Autor Subiect: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!  (Citit de 967538 ori)

0 Membri şi 8 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #330 : Luni, 08 Noiembrie 2010, 00:08 »
Seara buna!
De cand am devenit "single" (experienta de f. mult timp nefamiliara mie), m-am gandit de multe ori la o astfel de initiativa: o platforma a oamenilor care-si doresc sa socializeze, sa calatoreasca, sa faca tot felul de "chestii" :) si se lovesc de neajunsurile statutului de "singurel". Asa ca am fost putin (doar putin) surprinsa sa descopar ca cineva a avut aceasta initiativa si a si brevetat-o. Nu pot decat sa ma bucur si sa-i doresc reusita, spre binele atator single-personsi :).
Nu am reusit sa descifrez toata organizarea de aici, inca. De exemplu, nu m-am dumirit care si unde sunt cluburile de care se pomeneste. N-am gasit decat un topic unde se pot face propuneri de cluburi noi. Nu m-am dumirit nici macar cum sa postez text fara sa fie "raspuns" la o postare anterioara. :)
In codul bunelor maniere spune ca atunci cand intri undeva, trebuie sa te prezinti. din ce perspectiva? Pai d.p.dv.d. social sunt un intelectual feminin, :D single with kids,: d.p.d.v.d astrologic: balantza asc. balantza, d.p.dv.d. personal...mult prea complex sa spun acum, dintr-o suflare. :) Ar fi de precizat numai ca stau destul de bine cu simtul umorului, pe care nu intarzii sa mi-l manifest odata familiarizata cu un mediu care imi place. ;)
Vad ca a trecut de 12 p.m. asa ca urez tuturor Gabrielilor/elelor si Mihaililor/elelor mult bine si Lumina!


Saturnianul

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #331 : Luni, 08 Noiembrie 2010, 00:35 »
Bine ai venit @micaela printre noi. Sunt convins ca o sa-ti placa aici si sa te familiariziezi cit mai repede cu mediul pentru a-ti manifesta umorului. Eu ma bucur de fiecare data sa cunosc persoane care simtul umorului. Ai si simtul umorului negru? :D Ca eu il posed si pe aceasta.

Pentru a vedea unde sunt cluburile de care se pomeneste, poti intra pe site-ul http://www.singlescamp.ro/ si sa dai clic pe harta de acolo.

Magdalena_`

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #332 : Luni, 08 Noiembrie 2010, 06:34 »
La multi ani! tuturor celor care poarta numele Mihail si Gavril. O zi minunata tuturor!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #333 : Luni, 08 Noiembrie 2010, 06:47 »
Bine ai venit micaela! Frumoasa si detaliata prezentare! Intuiesc ca o sa fi unul dintre cei foarte activi din comunittae. Despre cluburi ti-a raspuns Bogdan, eu am sa o fac pt topice, pentru ca banuiesc ca la aceasta te refereai. Utilizatorii pot genera topice, in prealabil transmitand pe mesaje personale admin-ului subiectul pe care il doreste dezbatut. Stiu ca este un pic "scarpinat dupa ureche" sa ma exprim neaso- plastic, dar motivatia este ca forumul ar deveni foarte stufos si subiectele greu de urmarit in situatia in care s-ar genera fara nici o consultare cu mine. A fost o perioada, in care aparusera 3 subiecte pe aceiasi tema pt "urare de bun venit", 3 subiecte despre animale, cu acelasai continut etc. Am fost nevoit atunci, desi repet naste inconveniente, sa iau decizia asta. Astept subiectele tale, a celorlalti, forumul are nevoie permanent de noi teme de discutie. Doar sa nu fie politice, sa nu promoveze culturi religioase (se pot face dezbateri doar) si sa nu contina reclame. Cel ce initiaza un topic trebuie in general sa-l si intretina, pt ca poate aborda o tema mai putin cunoscuta de ceilalti si atunci au sa apara intrebari, carora recomandabil ar fi sa primeasca si raspuns. Daca mai ai intrebari sau doresti si alte detalii iti stau la dispozitie si pe Email si pe mesaje personale, nu este doar o afisata disponibilitate, este din dorinta ca fiecare si in acest caz si tu, sa intelegeti exact ce se doreste aceasta actiune. Alegeti un club care crezi ca ti se potriveste ca si profil si contacteaza liderul, apoi inscrie-te si pe forumul local, acolo unde membrii unui grup isi pot transmite informatii.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #334 : Marți, 09 Noiembrie 2010, 18:23 »
multumesc de intampinare  :D

Saturnianule, umor am din belsug, dar din cela colorat. cu negrul nu ma impac.  :D De altfel, ca mi-ai deschis perspective in macabru, singuru, dar singurul lucru care m-a impresionat neplacut la acest site a fost tabara aceea cu "pomana porcului", ca eu vizualizez usor orice si mi s-a strans sufletul gandind la bietii purcelusi. O fi cineva doritor sa asiste la asa crima, fie ea si ritualica?  :D
Admin Gigi (nu stiu daca mai exista si alt admin), multumesc de indicatii, dar eu ma refeream la faptul ca atunvi cand vrei sa postezi ceva intr-un topi, acesta de exemplu, nu exista (sau n-am gasit eu) optiunea de a posta pur si simplu ci trebuie s-o faci ca "raspuns". E un pic altfel decat in alte forumuri, dar ma obisnuiesc eu repede pentru ca, desi sunt arhitect, am minte de inginer (am vazut si apreciat consideratiile despre gardul temeinic si peisagistic proiectat).  :D :D
Da, am gasit si cluburile, la indicatia pretioasa a saturnianului. Varsator parca, nu? daca da, e de bun augur caci eu am un soi de "blestem" al varsatorilor, mai toti amicii /amicele mele de suflet, ca si fata mea, asisderea astrologic sunt.  :D
Cat despre "activa rau":), d-le Gigi, intuitia v-a ajutat pe jumatate,  caci sunt genetic setata pe lene :), dar fiindca datoria mi-o cere mai mereu, reusesc sa fiu activa atunci cand trebuie, cu succes. Inca sunt in etapa de "citire" a clubului, in masura timpului limitat... Imi doresc din toata inima sa aflu oameni frumosi (la suflet, minte si caracter; fizicul nu ma intereseza) cu care sa pot comunica agreabil, inteligent, cu umor, si cu care, de ce nu, sa leg prietenii.
Seara buna, tuturor!

luciamanta

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #335 : Marți, 09 Noiembrie 2010, 18:39 »
Bine ai venit, Micaela! Te-ai orientat foarte bine, atunci cand ai decis sa devii membra a acestei comunitati. Sper sa gasesti aici oameni prietenosi, cu care sa discuti deschis si sper sa uiti de lucrurile mai putin placute din viata ta... Te pup si iti doresc o seara cat mai placuta!

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #336 : Marți, 09 Noiembrie 2010, 19:33 »
multumesc de intampinare  :D

Saturnianule, umor am din belsug, dar din cela colorat. cu negrul nu ma impac.  :D De altfel, ca mi-ai deschis perspective in macabru, singuru, dar singurul lucru care m-a impresionat neplacut la acest site a fost tabara aceea cu "pomana porcului", ca eu vizualizez usor orice si mi s-a strans sufletul gandind la bietii purcelusi. O fi cineva doritor sa asiste la asa crima, fie ea si ritualica?  :D


Cred ca la acea tabara se participa numai la pregatitul/mincatul porcului, nu si la uciderea acestuia  ;D


Da, am gasit si cluburile, la indicatia pretioasa a saturnianului. Varsator parca, nu? daca da, e de bun augur caci eu am un soi de "blestem" al varsatorilor, mai toti amicii /amicele mele de suflet, ca si fata mea, asisderea astrologic sunt.  :D

Da, varsator. Am scris pe undeva si nu mai stiu? Ca mi se intimpla!  :D Oricum, cititorii in astre zic ca varsatorii se inteleg bine cu balantele, asa ca de ce vorbesti de "blestem"? Nu ca as pune eu pret prea mare pe ce zic horoscoapele... Dar e distractiv sa le citesti.

luciamanta

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #337 : Marți, 09 Noiembrie 2010, 19:56 »
Saturnis, tala meu este "varsator" si mama este "balanta"! Si au 49 de ani de casnicie!

luciamanta

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #338 : Marți, 09 Noiembrie 2010, 19:58 »
scuze, graba este devina: am dorit sa scriu: "tatal meu".  O seara buna, tuturor!

luciamanta

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #339 : Marți, 09 Noiembrie 2010, 20:03 »
Mii de scuze, iar am facut o greseala, din prea mare graba, trebuie sa ies cu ale mele cateluse la plimbare. Rectific: "de vina". Salutari si numai bine, tuturor!

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #340 : Marți, 09 Noiembrie 2010, 20:18 »
multumesc de intampinare  :D

De altfel, ca mi-ai deschis perspective in macabru, singuru, dar singurul lucru care m-a impresionat neplacut la acest site a fost tabara aceea cu "pomana porcului", ca eu vizualizez usor orice si mi s-a strans sufletul gandind la bietii purcelusi. O fi cineva doritor sa asiste la asa crima, fie ea si ritualica?  :D

ca sa fiu sincera, micaela, si eu am simtit acelasi lucru dar nu am zis nimic...sorry sorry...  in schimb de cate ori vedeam poza respectiva pe facebook, dadeam cu cursorul repede repede.

admin, cand iti pleaca marketing managerul sa ma anunti... :)
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #341 : Marți, 09 Noiembrie 2010, 20:20 »
Saturnis, tala meu este "varsator" si mama este "balanta"! Si au 49 de ani de casnicie!

si la mai mare! casa de piatra in continuare! varsatorul este cel care are un ulcior din care se revarsa spiritualitate peste noi ceilalti, mai de foc, mai de pamant...
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

dian

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #342 : Marți, 09 Noiembrie 2010, 21:08 »
       Bine ai venit, Micaela! M-as bucura sa ai simtul umorului, uita-te in jur, doar oamenii inteligenti au simtul umorului.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #343 : Marți, 09 Noiembrie 2010, 23:26 »
Multumesc Lucia si dian.  :)
Da, am exact aceeasi parere, ca numai oamenii inteligenti au umor (voluntar) si stiu a rade in primul rand de ei si-apoi de jocul vietii. trecem peste subinteleasa lipsa de modestie. :)) din pacate, nu e si reciproca valabila; nu toti oameni inteligenti au simtul umorului si nu stiu ce pierd.  :D
Si da, varsatorii si balantele se inteleg grozav, intr-o proportie f. mare. Exceptiile nu fac decat sa confirme regula sustinuta si de astrologie. Am sa trec sub tacere, elegant,  ;) opinia mea despre reusita in cuplu a perechii, dar in relatii de prietenie cu siguranta este una dintre cele mai reusite. si am auzit si eu legende despre alte cupluri de balanta varsator care "au trait fericiti jumate de secol" dar eu sunt destul de rezervata, cunoscand si afectionand real destule varsatoare si varsatori care, asa cum ati spus, au un soi de altitudine spirituala de-a dreptul emotionanta.  :D despre ulciorul care varsa...are o dubla simbolistica: varsa spiritualitate si material, caci se stie si in general se verifica "incontinenta" financiara poverbiala a varsatorului. :D

P.S. "blestem" era in ghilimele, adica un alt mod de a spune ca toata viata mea am rezonat cu varsatori si iar cu varsatori si iar cu varsatori... dar, in fapt, nu ma deranjeaza, ba chiar din contra; mi-s foarte dragi. In ce priveste relatia cu fiica mea, varsatoarea, e una de-a dreptul minunata, cu o intelegere extraordinara care transcede orice diferenta de varsta.

azi a fost lectia de astrologie.  :D :D
Seara buna!


Offline Trichy

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #344 : Vineri, 19 Noiembrie 2010, 15:22 »
 Buna ,

Azi am rasfoit putin acest site.
Este diferit si deosebit deoarece lumea se respecta aici.BRAVO!

Nu stiu ce sa zic prea multe pentru ca nu am mai participat la astfel de comunicari.

Sunt singura de mult timp. Inainte eram singura in 2, acum am ramas doar eu. Sunt optimista si sper sa nu mai dureze mult acesta situatie.

Am intrat pe acest site din dorinta de a socializa.

Va salut
Ana