Arhiva > Seri de poveste

Ce sunt "Serile de poveste"

(1/9) > >>

admin:
Reusita actiunii pilot, "Povesti la semineu", desfasurata in ianuarie 2016 la Padina Ursului, sugestiile unor participanti, entuziasmul colaboratorilor mi-au dat ideea unor actiuni locale. O sa incepem cu Bucurestiul dar vizez ca imediat dupa sa organizam asa ceva si la Iasi, Sibiu si Timisoara.
O sa alegem o locatie, o zi din saptamana si o sa organizam un calendar de evenimente.
O sa se desfasoare in cadrul intimizat 30 pers maxim, targetat pe profil educational potrivit pt astfel de intalniri, o sa avem cate un invitat si moderator.
O sa am mare nevoie de coorganizatori, de idei, de contacte.
O sa primiti un newsletter, unde veti gasi toate informatiile dar si nevoile...O sa existe cate un grup Singles Seri de poveste in fiecare oras in care desfasuram aceste evenimente. O sa fie inchis, nu o sa fie vizibil decat de membri, a caror participare va fi filtrata, determinata de invitatii responsabile.
Tintesc dezvoltarea unor nuclee pe profil highly educated, persoane cu apetenta pt cultura.

liancar:
Imi place mult ideea, mai ales ca mi-am dorit foarte tare sa ajung la Fundata si nu am reusit! Abia astept astfel de evenimente in Bucuresti!

admin:
Sper sa atraga pe toti cei care au apetit pentru cultura... :) O sa incerc un cadru cat mai confortabil discutiilor, moderatori placuri, subiecte inedite. Dar asa cum spuneam este mare nevoie si de ajutorul vostru. Deci daca se doreste asa ceva, o sa solicit colaborarea tuturor celor carora le place ideea...Ar fi pacat sa ramana la stadiul de entuziasm....

Yvonne:
Mie mi se pare atractiv. Poate că voi putea participa  la București, în cazul în care orele sunt rezonabile

Monique:
Excelenta idee!

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

Du-te la versiunea completă