Autor Subiect: Delta si mare la Sulina. Excursie de vara 15 - 19 iulie 2016  (Citit de 42597 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Delta si mare la Sulina. Excursie de vara 15 - 19 iulie 2016
« : Sâmbătă, 09 Ianuarie 2016, 20:35 »
A mai ramas un singur loc intr-o camera dubla, pentru barbati.

Tarif: 790 RON/ persoana - cazare in camera DBL
Rezervari: http://www.singlescamp.ro/eveniment/delta-si-mare-la-sulina-excursie-de-vara-15-19-iulie-2016/
Check in: 15 iulie 2016
Check out: 19 iulie 2016
Cazare: 4 nopti Pensiunea Delta Miraj Sulina ***
Servicii incluse:
     • cazare 4 nopti la pensiune de 4*, mic dejun inclus
     • 4 cine calde, cu cate 2 feluri de mancare. Ex: plachie de somn si desert.
Nu sunt incluse:
     • transport pana la Tulcea*
     • transport pe apa Tulcea - Sulina**
     • excursiile pe canale, pe lacuri, in zonele de cuibarit, la Letea (cca 70 - 80 RON/excursie de 4 ore). La Letea mai trebuie achitat 20 RON ghidul.
     • taxa de rezervatie Delta (5 RON/pers/zi)
     • taxa de rezervatie Delta (5 RON/pers/zi)
Locuri disponibile: 36
Transport
*Cea mai buna varianta de transport Bucuresti - Tulcea si retur este cu CDI. In 2015, am deschis o lista de inscriere pe forum, iar insotitorul de grup a colectat banii si i-a achitat la compania de transport ce opereaza pe acea ruta. Au fost doar de la noi din grup in microbuz, asa ca a fost fun! Costa doar 50 RON/sens.
**Transportul pe apa de la Tulcea la Sulina se poate face in doua feluri: cu nava clasica (este o cursa care face acest traseu) - dureaza 4 ore sau cu catamaranul (plecare la ora 13,3 din Tulcea) - nava rapida circa 1 ˝ ore. La rapida trebuie facuta  rezervare din timp (tur, retur) tel. 0720303893, ,0737259337). La fel ca in situatia transportului pana la Tulcea, vom deschide pe forum o lista si pt cei care doresc sa mearga in grupaj de la Tulcea la Sulina. O sa apara aici din timp toate detaliile necesare.
Inscrierile se fac pe site-ul www.singlescamp.ro, la “Rezervari” Dupa inscriere veti primi un Email de rezervare de la agentie.
Rezervarea devine activa in momentul achitarii avansului. Ocuparea locurilor se va face in ordinea platii avansurilor.
Important: Aceasta vacanta se adreseaza DOAR persoanelor single (fara partener). Scopul nu este unul exclusiv turistic, ci se doreste a fi si un cadru de intalnire, cunoastere, de comunicare si de socializare a persoanelor singure. Face parte dintr-un program mai larg, inceput in 2010, ce cuprinde vacante, excursii, drumetii, tururi, circuite, sejururi, evenimente, party-uri, toate acestea oferind ocazia de a largii cercul de prieteni ai fiecarui participant.
La toate actiunile noastre transmiterea informatiilor se face doar pe forum, pe topicul deschis pentru fiecare vacanta in parte. De aceea daca intentionati sa participati si mai ales daca v-ati facut rezervare este recomandat sa urmariti ceea ce apare pe topic. Daca sunteti o persoana ocupata, atunci indicat este sa folositi abonarea la topic. Cum se face? Simplu! - deschizand topicul si apasand tasta "notify" (zona de deasupra ferestrei principale), veti primi pe Email tot ceea ce se scrie pe topic (asta in situatia in care aveti cont de user pe forum si v-ati dat adresa de Email corecta). Este adevarat ca pot fi doar discutii intre cei care s-au mai inscris la respectiva actiune si poate nu sunteti interesati de comunicare, dar pot fi de asemenea informatii si detalii importante pe care le-am transmis noi. Legate de transport, de intalnire, echipament, vreme si multe altele. Nu transmitem informatii nici pe Email, nici telefonic, folosim acele canale doar in mod exceptional pentru lamuriri si lucruri ce nu pot fi puse la punct in alt fel. Deci gasiti tot ce aveti nevoie. In cazul in care aveti nelamuriri sau intrebari postati-le pe topic, raspunsurile pe care le dau pot fi generale, interesand si pe altii.

Detalii
Sulina a fost odata un orasel infloritor, acum insa i-au ramas doar amintirile. Si bineinteles Dunarea si Marea Neagra. Ofera posibilitatea de plaja si de baie in mare  este foarte aproape de cateva obiective deosebite, padurea de stejari Letea cu caii salbatici de acolo, lacurile Rosu, Rosulet, Golful Musura, canalului Erenciuc singura rezervatie de arin negru. Plaja este exceptionala la Sulina, gazdele o sa ne puna la dispozitie transfer gratuit pana la plaja si inapoi, asa ca vom putea imbina o zi de plimbare pe canale, unde vedem pasarile, nuferii, vegetatia deosebita

Pensiunea are mai multe zone de relaxare, are si piscina, asa ca cine nu doreste sa mearga la plaja la mare, poate sa ramana acolo. Este situata la intrarea in Sulina, intr-o zona linistita, mai retrasa de agitatia orasului , are in fata ponton la Dunare, amenajat cu masute si umbrele. De acolo se poate pescui.
Vom fi doar noi in pensiune, o s-o ocupam in totalitate. Seara vom avea petreceri, am primit acordul gazdelor de a sta in local si a pune muzica...Asa ca ziua plimbari, dupa amiaza plaja la mare, iar seara...dans! *|* :dance:

Precizari
Actiunea aceasta se adreseaza celor carora le place natura, care vor sa decopere zone mai salbatice. O sa vedem o multime de pasari, nuferi, trecem prin sate vechi pescaresti. Zona salbatica evident ca are pe langa frumuseti si disconforturile sale...Nu avem toalete, locuri de amarare, pe drum e un pic de curent. Barcile trebuie sa gliseze, asta inseamna ca exista o viteza minima...
Ambarcatiunile cu care o sa mergem in excurii, sunt de tip cataraman 12 locuri, barci cu motor de 6 locuri, deci ceva usor. Nu va asteptati la nu stiu ce salupe cu scaune capitonate si tapitate in alb, de 2-4 locuri asa cum se vede in...filme. Pt a intra pe canale e nevoie de ambarcatiuni usoare sa nu faca mult zgomot...Au un grad de confort mediu, adica cine  mai fost cu barca stie ce inseamna acest lucru. Distantele pe care le parcurgem sunt scurte, iar timpul de mars este de cca 2 ore.

Fotografii cu locatia in care o sa stam, locul in care este amplasata, plaja de la Sulina











































Micul dejun:






Plaja la Sulina ....






Actiunile de pana acum in Delta: Puteti de aici sa va informati despre cum se desfasoara o excursie Singles Camp...Puteti citi feed-back-uri si vedea o multime de fotografii....Va recomand in special pe cele din 2015, pt ca este aceiasi destinatie, locatie si program.

2015 au fost doua:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2112.90.html
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2049.0.html

2014: http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1738.0.html

2013: http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1429.0.html

2012: http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1202.0.html

2011: http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1073.0.html

2010: http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,530.0.html

Poze facute de mine sau primite de la participantii de anii trecuti in Delta:





















                           

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Delta si mare la Sulina. Excursie de vara 15 - 19 iulie 2016
« Răspuns #2 : Marți, 12 Ianuarie 2016, 06:47 »
e una si aceeasi, nu? ;)
     • taxa de rezervatie Delta (5 RON/pers/zi)
     • taxa de rezervatie Delta (5 RON/pers/zi)

Iar ma izbesc de problema transportului ca barca de mal.  :(
singurul microbuz ajunge in Tulcea la 18.30  :tickedoff: Si nici daca ajung mai devreme in Galati (ca vad ca as putea fi pe la 11.55) nu cred ca ma ajuta....

Vom fi doar noi in pensiune...         
adică noi și cu tine, Gigi? ::)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Delta si mare la Sulina. Excursie de vara 15 - 19 iulie 2016
« Răspuns #3 : Marți, 12 Ianuarie 2016, 08:41 »
adică noi și cu tine, Gigi? ::)

Mi-am amintit că anul trecut a fost SEL însoțitor. Mi-ar fi plăcut să te revăd, dar o să aștept altă ocazie. ;)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Delta si mare la Sulina. Excursie de vara 15 - 19 iulie 2016
« Răspuns #4 : Marți, 12 Ianuarie 2016, 08:58 »
si scrie si pe site. :D
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Delta si mare la Sulina. Excursie de vara 15 - 19 iulie 2016
« Răspuns #5 : Marți, 12 Ianuarie 2016, 11:50 »
Ce o fi, o fi, eu m-am înscris!!!!
Nu mai știu ce am visat azi noapte, dar azi deja visez cu ochii deschiși la nuferi si pelicani. :dance:

 :offtopic: Super tare inscrierea pe site-ul nou. Rapidă, de nici n-am avut timp să respir si am și primit email.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Delta si mare la Sulina. Excursie de vara 15 - 19 iulie 2016
« Răspuns #6 : Marți, 12 Ianuarie 2016, 21:29 »
Multumesc pt apreciere! Inca lucram la el, mai sunt lucruri pe care le vreau perfectionate, altele mai vizibile.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Delta si mare la Sulina. Excursie de vara 15 - 19 iulie 2016
« Răspuns #7 : Miercuri, 13 Ianuarie 2016, 05:39 »
La cat esti de perfectionist, ma gandeam eu ca nu ramane asa.  :kissing: Arata super. Iar galeriile cu poze la fiecare actiune (care parca nu erau de la inceput) au crescut clar atractivitatea prezentarii.  spor :thumbup: O0

Ambarcatiunile cu care o sa mergem in excurii, sunt de tip cataraman 12 locuri, barci cu motor de 6 locuri, deci ceva usor. Nu va asteptati la nu stiu ce salupe cu scaune capitonate si tapitate in alb, de 2-4 locuri asa cum se vede in...filme. Pt a intra pe canale e nevoie de ambarcatiuni usoare sa nu faca mult zgomot..


E bine asa. In niciun caz nu mi-as fi dorit ceva de genul  :blush: :faint:
! No longer available

 :happy:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Rentzi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Re: Delta si mare la Sulina. Excursie de vara 15 - 19 iulie 2016
« Răspuns #8 : Miercuri, 13 Ianuarie 2016, 16:08 »
   :crazy2: Poate gasim sa inchiriem...   :buck2:

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Delta si mare la Sulina. Excursie de vara 15 - 19 iulie 2016
« Răspuns #9 : Miercuri, 13 Ianuarie 2016, 18:47 »
ai vazut filmuletul pana la capat? sau nu te refereai la barca? :strambatura:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Monicuta

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 55
Re: Delta si mare la Sulina. Excursie de vara 15 - 19 iulie 2016
« Răspuns #10 : Miercuri, 13 Ianuarie 2016, 19:30 »
...pacat ca nu ne-a aratat cum arata conducatorul ambarcatiunii ......la final.

Daca cititi pe Am fost acolo... sunt ceva relatari, chiar recente, despre rasturnari de barci cu turisti unele chiar la mal. :worthy:

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Delta si mare la Sulina. Excursie de vara 15 - 19 iulie 2016
« Răspuns #11 : Miercuri, 13 Ianuarie 2016, 19:53 »
pai, cred ca nu era niciun conducator :pleasantry:

Monicuta, prin SC nu se răstoarnă bărcile. ;D  S-ar fi auzit ceva din cele 7 acțiuni în Deltă făcute până acum. :magic:

Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

CristianT

  • Vizitator
Re: Delta si mare la Sulina. Excursie de vara 15 - 19 iulie 2016
« Răspuns #12 : Luni, 08 Februarie 2016, 08:28 »
pai, cred ca nu era niciun conducator :pleasantry:
Cred ca ii era bine caci au cazut toate gagicutele peste el.  :oops:
Nu se mai poate rula filmul. L-ai sters?

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Delta si mare la Sulina. Excursie de vara 15 - 19 iulie 2016
« Răspuns #13 : Luni, 08 Februarie 2016, 08:31 »
Ca si tine, nu am acces la astfel de...comenzi :)
Nu l-am șters, iar la mine rulează.
Peste el toate, si peste toti barca. :strambatura:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline mariadenot

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Delta si mare la Sulina. Excursie de vara 15 - 19 iulie 2016
« Răspuns #14 : Duminică, 15 Mai 2016, 13:18 »
Bun gasit,
Noutati despre  excursie?