Autor Subiect: Revelion Singles Camp 2015  (Citit de 56092 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Onix

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 245
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Revelion Singles Camp 2015
« Răspuns #150 : Luni, 29 Decembrie 2014, 13:48 »
Sper să ajung, deocamdată drumurile sunt închise !  ;D

Offline Tania55

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 363
  • Tineretea = puterea de adaptabilitate
Re: Revelion Singles Camp 2015
« Răspuns #151 : Luni, 29 Decembrie 2014, 14:24 »
Vedeti sa va lase la intersectia cu Govora Bai si manastirea Govora, nu la Pietrari unde mai e o intrare spre Govora Bai pe un drum mai putin circulat. Vedeti ca firmele de transport de persoane Dacos si/sau Ionescu au autobuze Bucuresti-Govora, deci ati putea lua din Rimnic un autobuz direct. depinde cind ajungeti. Mai e o firma Normandia din Horezu dar nu stiu daca trec prin Govora, trebuie sa va interesati. Drum bun si petrecere frumoasa!
Multumim Cristian ....... da, venim cu Normandia dinspre Horezu si ajungem in Rm. Valcea la 15:45, speram  sa gasim autobuz spre Govora si sa nu fie drumurile inchise  :(  ... multumim inca o data, petrecere frumoasa si tie   :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Re: Revelion Singles Camp 2015
« Răspuns #152 : Luni, 29 Decembrie 2014, 14:37 »
In partea aceea nu sunt probleme. Am sunat astazi sa vad ce-mi spun cei din zona. Este acelasi lucru ca si la Sibiu. Ninge, dar nu viscolit si drumurile sunt curatate. Oricum tinem legatura, mai sunt multi cu masini care vin prin Valcea. Asa ca vedem cum potrivim lucrurile... :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Re: Revelion Singles Camp 2015
« Răspuns #153 : Luni, 29 Decembrie 2014, 17:11 »
Este cred ultima postare inainte de plecare. Am urmarit astazi toata ziua vremea in tara...Vad ca si de data asta prognozele s-au potrivit si nimerit...in gard! Acum cateva zile se anunta vreme uscata si temperaturi normale pt perioada aceasta, acum vad ca noapte se ajunge la - 20 de grade... ??? A nins, dar mult mai mult decat mi-am dorit...asa ca multi o sa ajungeti cu greu...Stiu ca sunt multe emotii acum inainte de plecare, in special pt cei din zona Braila si Galati...Acolo am vazut ca sunt drumuri inchise si am aflat ca si cu trenurile sunt probleme...Nu stiu cum se circula dinspre Moldova, sper sa fie mai ok...Oricum mai avem cateva ore bune pana la plecare si daca nu mai ninge si daca prapaditii astia cu drumurile o sa-si faca cat de cat treaba se va putea circula ca pe aici pe la noi.

In Bucuresti am inteles ca nu sunt probleme la iesirea spre Pitesti. Tinem maine legatura si comunicam, sper sa fie o zi fara ninsoare si vant si sa ajunga toata lumea cu bine... :)

Ca acolo e cald si bine, asa ca o sa uitati repede de drumul pana la Baile Govora...

Luati cu voi sandviciuri si apa, in caz de doamne fereste vreun blocaj pe sosea sa aveti un minim necesar...Si sa fiti imbracati bine! Pe maine!

Offline Smaranda

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 25
Re: Revelion Singles Camp 2015
« Răspuns #154 : Luni, 29 Decembrie 2014, 19:23 »
Eu urma sa vin dinspre Constanta, insa nu am cum sa ajung, autostrada A2 ramane in continuare inchisa, oricum nu m-as fi aventurat, avand in vedere cum a fost vremea azi.
Drept pentru care renunt la aceasta actiune, cu oferirea CADOU a locului meu, unei persoane care si-a dorit acest Revelion la Govora si si-l mai doreste inca, insa nu a avut posibilitatea financiara pentru a ocupa un loc. Am o camera single rezervata la Belvedere, este platit integral, 1400 lei, stiu ca nu mai pot sa-i recuperez. Cel putin sa pot oferi o bucurie cuiva, as fi si eu mai multumita asa.
Va doresc sa ajungeti cu bine la destinatie si sa aveti o petrecere frumoasa si implinitoare pentru sufletele voastre.
Trebuie sa ma sterg si de pe lista pentru microbuzul de la Bucuresti.

Offline Smaranda

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 25
Re: Revelion Singles Camp 2015
« Răspuns #155 : Luni, 29 Decembrie 2014, 19:26 »
1. Andriescu Codrina
2. Ciulei Silvia
3. Apostol E.
4. Ana Maria (Tana)
5. Lia Neamtu
6. Mircea C
7. Baitan M
8. Paul Constantinescu
9. Chiliment Valerica
10. Georgiana D
11. Diaconu M C
 12.Serbu Lavinia
13.Miu Catalina
14. Lorena T
15. Ionescu Cristina
16. Manoli Mihaela
17. Boros Mariana
18. Ani Piculeata
19.Doicin Camelia urcare Ploiest
20. Evelina C
21. Ivanus Tudora
22.Visan Ioana
23 Valentin V
24 Mihaela Petre
25. Costea Aurelia
26.Gabriela Gheorghe (urcare din Pitesti)
27. Tudoran Alexandra
28. Florin R
29. Lili T


Offline DorinaSimion

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Revelion Singles Camp 2015
« Răspuns #156 : Luni, 29 Decembrie 2014, 20:40 »
UN NOU AN CU SANATATE,CU REALIZARI SI IMPLINIRI DE SUFLET PENTRU TOTI  CEI DIN SINGLESCAMP SI, NU IN ULTIMUL RAND ,PENTRU SAMIZA SI GIGI!
 LA MULTI ANI!
dorina

Offline Valerica

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Revelion Singles Camp 2015
« Răspuns #157 : Luni, 29 Decembrie 2014, 21:26 »
SA AJUNGEM CU BINE, CU TOTII, LA GOVORA ! DRUM BUN ! :yeah:

Offline MM

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Revelion Singles Camp 2015
« Răspuns #158 : Luni, 29 Decembrie 2014, 21:34 »
Nici eu nu am cum sa ajung ! Imi pare sincer rau...ma voi sterge si de pe lista cu plecare din Bucuresti. Sarbatori fericite !

Offline MM

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Revelion Singles Camp 2015
« Răspuns #159 : Luni, 29 Decembrie 2014, 21:38 »
1. Andriescu Codrina
2. Ciulei Silvia
3. Apostol E.
4. Ana Maria (Tana)
5. Lia Neamtu
6. Mircea C
7. Baitan M
8. Paul Constantinescu
9. Chiliment Valerica
10. Georgiana D
11. Diaconu M C
 12.Serbu Lavinia
13.Miu Catalina
14. Lorena T
15. Ionescu Cristina
16. Manoli Mihaela--nu am cum sa ajung !
17. Boros Mariana
18. Ani Piculeata
19.Doicin Camelia urcare Ploiest
20. Evelina C
21. Ivanus Tudora
22.Visan Ioana
23 Valentin V
24 Mihaela Petre
25. Costea Aurelia
26.Gabriela Gheorghe (urcare din Pitesti)
27. Tudoran Alexandra
28. Florin R
29. Lili T

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Re: Revelion Singles Camp 2015
« Răspuns #160 : Marți, 30 Decembrie 2014, 08:11 »
Au mai ramas...0 zile!  :yeah:

A cazut rau zapada asta, dar totusi e bine ca nu in 30 sau 31, ci in 28 si 29. Azi primul lucru pe care l-am facut a fost sa verific starea vremii si drumurile inchise. Vad ca autostrada A2 s-a deschis, aseara am avut vesti si de la Stefan care este din Contanta si erau optimiste. Vad ca s-a ridicat restrictia, se circula acum pe A2 pe intreg traseul.

Nu mai ninge, nu stiu sa mai viscoleasca undeva, cred ca acum in zonele care au fost critice, Braila, Galati, Buzau nu mai ramane decat sa se indeparteze efectele zapezii cazute zilele trecute si a viscolului. Sper ca cei de acolo, cu Luana in frunte sa razbata prin nameti si sa ajunga la Govora fara peripetii...

Pt cei care vin din Moldova, stiu ca trenurile circula, vad insa cateva segmente de drum inchise. Probabil insa ca daca nu va mai ninge si viscoli, se va putea circula.

Intr-o ora eu plec din Sibiu, este rece aici, sunt -8 grade C, cam asa va fi si la Govora, dar soseaua este buna. Doamne'ajuta si sa ne vedem cu bine la Govora!

Si...sa nu lasam vremea sa ne strice distractia!  :)  :dance: *|* Hai ca mai avem putin si ne intalnim!

Offline marycoray

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 30
Re: Revelion Singles Camp 2015
« Răspuns #161 : Marți, 30 Decembrie 2014, 09:30 »
Buna dimineata. Ma simnt foarte rau si imi este imposibil sa mai plec la Govora .
 Cu parere de rau  dar eliberez locul meu.
1. Andriescu Codrina
2. Ciulei Silvia
3. Apostol E.
4. Ana Maria (Tana)
5. Lia Neamtu
6. Mircea C
7. Baitan M
8. Paul Constantinescu
9. Chiliment Valerica
10. Georgiana D
11. Diaconu M C
 12.Serbu Lavinia
13.Miu Catalina
14. Lorena T
15. Ionescu Cristina
16. Manoli Mihaela--nu am cum sa ajung !
17. ----------------
18. Ani Piculeata
19.Doicin Camelia urcare Ploiest
20. Evelina C
21. Ivanus Tudora
22.Visan Ioana
23 Valentin V
24 Mihaela Petre
25. Costea Aurelia
26.Gabriela Gheorghe (urcare din Pitesti)
27. Tudoran Alexandra
28. Florin R
29. Lili T
 Sa aveti vreme buna

Offline codrina

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 126
Re: Revelion Singles Camp 2015
« Răspuns #162 : Marți, 30 Decembrie 2014, 09:41 »
Buna dimineata

In ciuda faptului ca ieri totul era in regula...a aparut acum ceva neasteptat si nu mai am cum sa ajung. Imi pare rau
Distractie placuta tuturor si La multi ani
Lidia

Offline codrina

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 126
Re: Revelion Singles Camp 2015
« Răspuns #163 : Marți, 30 Decembrie 2014, 09:42 »
1. -
2. Ciulei Silvia
3. Apostol E.
4. Ana Maria (Tana)
5. Lia Neamtu
6. Mircea C
7. Baitan M
8. Paul Constantinescu
9. Chiliment Valerica
10. Georgiana D
11. Diaconu M C
 12.Serbu Lavinia
13.Miu Catalina
14. Lorena T
15. Ionescu Cristina
16. Manoli Mihaela--nu am cum sa ajung !
17. ----------------
18. Ani Piculeata
19.Doicin Camelia urcare Ploiest
20. Evelina C
21. Ivanus Tudora
22.Visan Ioana
23 Valentin V
24 Mihaela Petre
25. Costea Aurelia
26.Gabriela Gheorghe (urcare din Pitesti)
27. Tudoran Alexandra
28. Florin R
29. Lili T
Lidia

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Re: Revelion Singles Camp 2015
« Răspuns #164 : Duminică, 04 Ianuarie 2015, 09:21 »
Patru nopti de petrecere, patru zile "pline"...Un maraton de dans...Mi-au trebuit 12 ore de somn sa ma pun pe linia de plutire, sa ajung la ...70% din capacitate...Mancare... ???,,,salut cura de slabire...Am pigulit din toate, chiar si din raciturile olaresei.. :) Dar n-are nimic, incep iar, iaurt, tarate... :-\

Am vazut la sosire "teatrul gol" si imi inchipuiam atunci ce va fi peste cateva ore... L-am vazut apoi plin si atat de viu - erati cu totii... Iar la plecare din nou gol - mi s-a parut atat de trist locul... :'(  O parte din scaune erau scoase, mesele trase, pe holurile hotelului usile camerelor deschise, pe hol saci mari cu lenjerie...Doar personalul hotelului, cei care ne-au servit mai misunau pe acolo...

L-am gasit pe d-nul Popescu in biroul sau mic dar atat de plin...Pe pereti o multime de tablouri si icoane, pe birou tot felul de obiecte...Vroiam sa-i multumesc, pentru ca stiu ca a facut tot ce se poate pt a ne simti bine...Ca un om care circula si vede multe, nu pot decat sa apreciez o astfel de persoana...Si nu puteam pleca fara sa-i strang mana si sa-i transmit toata admiratia mea.

Cu o seara inainte multumisem si celor care au stat 4 zile si 4 nopti intregi cu noi...Tinusem sa le arat ca apreciez munca lor si ca inteleg foarte bine ce se afla in spate, cat de greu este sa lucrezi, o mana de oameni, la foc continuu...M-am bucurat sa aflu ca n-am fost primul, ca dintre voi au fost mai multi care au multumit...La plecare mi-am repetat multumirile insotite si de o...dovada si fetele din bucatarie mi-au spus incantate ca nu am fost singurul care le-a deschis usa si le-a spus la revedere!

Am trecut intr-un nou an alaturi de o parte din Singles Camp. Ani de zile am tinut petrecerile de Revelion cu prietenii din Sibiu, uite ca acum se implinesc 5 ani de cand o fac impreuna cu prietenii din SC! M-am simtit de fiecare data foarte bine, m-am distrat, am ras, am dansat...Am amintiri atat de foarte frumoase de peste tot, de la Felix, de la Sovata, de la Geoagiu, de la Govora 2014, de la Govora 2015!

Am avut bucuria sa cunosc oameni noi in SC, exceptionali, cu care am reusit sa compatibilizez ca organizator extrem, extrem de repede. Am vazut ca s-au format ca in fiecare excursie, ca la fiecare eveniment, noi grupuri de prieteni. Sunt convins ca o sa-i revad in formula asta in multe excursii...La fel s-a intamplat cu fiecare val din SC...Am remarcat ringul de dans mereu plin...indiferent de melodii si de ora...A fost un grup petrecaret...Mi-a placut tare mult in salina sa va vad stransi in hora si jucand de mama focului, mi-a ramas in minte si imaginea voastra topaind inlantuiti la focul de tabara de la taiatul porcului...Rasetele din fumoar, cele din sala pensiunii unde s-a servit pomana porcului...

Imi pare rau ca au fost cateva persoane care n-au mai ajuns la petrecere...teama de zapada (apropo drumurile au fost perfecte...) si gripa i-au tinut departe de noi. Pacat, s-ar fi distrat de minune! Iar daca sunt la capitolul regrete...Imi mai pare rau de asemenea ca desi se stie programul, unde se merge, ce se face, ce se primeste, in linii mari chiar si cu cine se merge, ca desi prezint foarte clar ca SC este o actiune de socializare, de comunicare si in care toleranta si armonia sunt doua lucruri absolut necesare, ca aici la noi nu-si au loc bodoganelile, sosesc persoane, e drept foarte - foarte putine, care inteleg si vor altceva. Imi pare rau, nu pot oferi mai mult decat ceea ce promit, iar integrarea in grup, depinde exclusiv de persoana, de modul in care stie sa-si "deschida" canalele de comunicare...Cadrul este foarte bun, dar trebuie si un pas inspre inlauntrul lui...

Acum pregatesc pozele. O sa dureze ceva...Am primit si pe cele de la Toni si pe cele de la Vali. O sa fie mai multe link-uri, mai multe Email-uri. O sa am rugamintea ca lista de Email-uri pe care o transmit atasat pozelor sa nu fie folosita decat in scopul pt care ajunge la voi, adica cea de comunicare intre cei din grupul Govora 2015. Referitor la fotografiile transmise si la cele pe care le schimbati intre voi. Nu postati chiar si in spatiile pe care le considerati private (cum este de exemplu pagina de facebook) fotografii in care apar persoane de la care nu aveti acceptul.

Am sa mai revin pe acest topic...ma grabesc acum la poze...O zi frumoasa va doresc!