Autor Subiect: Intamplari hazlii din viata noastra de zi cu zi...  (Citit de 30165 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline ioanabil

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 240
Re: Intamplari hazlii din viata noastra de zi cu zi...
« Răspuns #60 : Sâmbătă, 09 Iunie 2018, 12:53 »
Daca se  poate sa vorbiti un pic mai pe intelesul muritor de rand ca nu prea vad partea hazlie si legatura cu "Intamplari hazli din viata noastra"  |o

Offline Edith

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Re: Intamplari hazlii din viata noastra de zi cu zi...
« Răspuns #61 : Sâmbătă, 09 Iunie 2018, 14:58 »

  Foarte bine spus, Ioana !

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Intamplari hazlii din viata noastra de zi cu zi...
« Răspuns #62 : Sâmbătă, 09 Iunie 2018, 16:04 »
     :offtopic: Dupa cum observ eu, denumirea topicului a fost un pic schimbata tocmai in punctul critic... ( si f. bine a facut )  ;)
Deci sa lasam mesajele in pace indiferent de gusturi, sau sa auzim alte intamplari noi ( ca asa-i in democratie  ;D )

Offline Laur

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 249
Re: Intamplari hazlii din viata noastra de zi cu zi...
« Răspuns #63 : Sâmbătă, 09 Iunie 2018, 21:38 »
Corect! Io zic sa protestam impotriva abuzurilor! :giggle:
Everthing will be ok in the end. If it's not ok, then it's not the end.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Intamplari hazlii din viata noastra de zi cu zi...
« Răspuns #64 : Duminică, 10 Iunie 2018, 10:19 »
     sau sa auzim alte intamplari noi
Fix asa! Costi31 mi-a luat vorba din minte (ca n-apucasem s-o graiesc :) ): cea mai buna modalitate de a opri un subiect, inainte de a se stinge in mod natural, e sa venit cu o povestioara noua.

Laur, te mananca? Sau vrei sa creada cineva (eronat) ca ai fi si tu in categoria "Hotul striga hotul"?
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Laur

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 249
Re: Intamplari hazlii din viata noastra de zi cu zi...
« Răspuns #65 : Duminică, 10 Iunie 2018, 12:25 »
cine io? neah ... just kiding! ^-^
Everthing will be ok in the end. If it's not ok, then it's not the end.

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Intamplari hazlii din viata noastra de zi cu zi...
« Răspuns #66 : Duminică, 05 August 2018, 17:01 »
Mergeam eu grabit aseara , lumina slaba , si am calcat gresit intr-o denivelare care m-a proiectat paralel cu solul  :-[
Cand sa ma ridic am observat ca mana dreapta-i dislocata din umar si m-am panicat rau de tot.
Am fugit la UPU , dupa raze si calmante mi-a tras-o la loc , chiar nici nu am simtit nimic , dupa care iar raze ,  m-a infofolit ca o mumie si mi-a spus ca sunt liber sa plec peste vre-o 2 ore .
Bineinteles ca  dimineata m-am despanusat tot ca nu mai suportam , treaba-i buna , nu ma doare e ca si noua , doar ca mi-au  spus sa nu mai fac miscari ample cu ea si sa o tin pe langa corp pana se vindeca   :)
Partea funny este ca mi-au dat concediu medical 2 sapt.(  si eu ma gandesc deja :  plaja , balaceala si distractie , mai ales pe caldurica asta )  :happy:  *|* chiar aveam nevoie !
Iuuuu-huuuu ! Traiasca UPUUUUUU !  :thumbup: :2funny: :yeah: 8)

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Intamplari hazlii din viata noastra de zi cu zi...
« Răspuns #67 : Duminică, 05 August 2018, 17:48 »
Am uitat sa va spun , mai era o doamna acolo cu mine f. simpatica ,  care cica s-ar fi lovit la genunchi in timp ce alerga spre microbuz , desi noi radeam mai mult pe seama asta , dar avea nevoie de concediu medical...deci aviz amatoarelor care se tot plangeau pe-aici ca nu au concedii :giggle:  nu mai fiti timide ...vara-i scurta ... hai succes ! ;)  :worthy:  *|*

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Intamplari hazlii din viata noastra de zi cu zi...
« Răspuns #68 : Luni, 06 August 2018, 07:37 »
Dacă nu respecți recomandările medicului, peste câțiva ani nu ți va mai parea așa hazlie întâmplarea.  >:D
Parcă  nu mi-aș rupe o mână ca să am concediu...  :o
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Intamplari hazlii din viata noastra de zi cu zi...
« Răspuns #69 : Marți, 07 August 2018, 12:25 »
Dhoamni feresti !  :fight:  :crazy2:  :P
Nici nu m-am gandit la din astea , la mine-i oricum e o chestie banala ( umar sarit , disjunctie ) aproape toti sportivii o fac .
Eu ziceam ideea cu concediul este buna , sa da si pentru o  raceala  ^-^  O0

Offline estera

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 37
Re: Intamplari hazlii din viata noastra de zi cu zi...
« Răspuns #70 : Marți, 07 August 2018, 21:50 »
urmatoarea intamplare ar fi de ras daca nu ar fi de plans (sau invers) :)
titlu: Cum am intalnit un milionar sau Si un milionar gaseste usi inchise in Romania

Intr-o superba zi de vara soarele stralucea pe cerul azuriu...... :laugh:

Eram la locul de munca aflat in vecinatatea unui monument istoric, o biserica fortificata din sec XV, intr-o mica pauza
Dintr-o masina cu nr de Germania coboara un domn la 70 de ani, banal la prima vedere , care ma intreaba intr-o engleza impecabila cum ar putea vizita monumentul, pt ca el are o carte din Germania unde apare un nume si un nr de telefon fix la care tot suna si nu raspunde nimeni
Eu saritoare, vreau sa ajut omul, intamplator aveam din alt context nr de tel mobil al persoanei si o sun. Raspunde, ii povestesc de domn, se scuza ca nu e acasa si adauga, putin iritata: Te rog sa-i spui sa nu se apropie prea mult de monument ca este alarma! What???? :slap:
M-am simtit ca ultima idioata fata de omul ala care batuse atata drum ...
Si curioasa il intreb: -Cu ce va ocupati?
-Am o firma de echipament sportiv,  si merge la masina si-mi aduce o brosura.
Face niste poze in fata portii, isi ia la revedere spunand ca doar oameni draguti a intalnit in Romania, si cineva ma intreaba: Cine era omul cu Audi ultimul tip cu care ai vorbit?
Caut pe Google si gasesc https://www.schoeffel.de/en/homepage/, domnul era milionar in euro si se plimba singur la 70 de ani prin Romania
Trageti si voi concluzia ,pt mine e una  clara : ce diferenta de mentalitate!

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Re: Intamplari hazlii din viata noastra de zi cu zi...
« Răspuns #71 : Luni, 04 Noiembrie 2019, 22:24 »
Atunci cand trebuie sa sustii un recital si ceva nu este in regula cu pianul...

Brazilian pianist, Eliane Rodrigues, LITERALLY taking the performance below the stage!

www.youtube.com/watch?v=VBbRTRBY4D4

„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain