Autor Subiect: Despărțirea nu e sfârșitul lumii...  (Citit de 52953 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Laur

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 249
Re: Despărțirea nu e sfârșitul lumii...
« Răspuns #75 : Vineri, 11 Mai 2018, 17:27 »
la sapunit nu ma gandisem. acu e clar. cum o dai nu-i bine :-\
Everthing will be ok in the end. If it's not ok, then it's not the end.

Cgabriela

  • Vizitator
Re: Despărțirea nu e sfârșitul lumii...
« Răspuns #76 : Vineri, 11 Mai 2018, 23:17 »
Pe 1 iunie se va derula în București acțiunea "Copacul cu fapte bune", pe bulevardul Regina Elisabeta. Mai multe detalii, pe facebook https://www.facebook.com/events/1808982915819934/?ti=cl

Offline Mihnea

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Re: Despărțirea nu e sfârșitul lumii...
« Răspuns #77 : Sâmbătă, 12 Mai 2018, 20:37 »
Buna seara!

Ce de lume buna la suflet si draguta cu mine!!!
Va multumesc pentru sustinere tuturor!
Se vede ca aveti experienta, stiti cu precizie unde sa atingeti.
Este dureros ce spun, ma uimeste si pe mine, ca na, exista si "stiinta durerii".
Cu siguranta ca am nevoie sa ma descopar pe mine, singur.
Daca ma gandesc bine, nici nu stiu prea multe despre mine, ca si om singur.
Parca am maini in plus si nu stiu ce sa fac cu ele, timpul are alte conotatii, etc.
Am avut "noroc" ca a trebuit efectiv, sa rezolv diverse. Altfel nu ieseam deloc si se mentinea starea.
Asa am obosit fizic, si am adormit. In acest mod mi-a venit idea cu voluntariatul, sa ma consum maxim. Fizic si emotional.
Va multumesc din nou !!!
Mihnea

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Despărțirea nu e sfârșitul lumii...
« Răspuns #78 : Luni, 14 Mai 2018, 07:44 »
E bine sa ne gasim ocupatii care sa ne tina departe de gandurile ce ne cauzeaza suferinta. Doar sa nu devina o "fuga".
In cele din urma va fi nevoie sa ne confruntam, noi cu noi insine. Altfel, nici nu vom sti cand va iesi durerea la suprafata. Orice alegem sa facem in perioada de "doliu" are rost doar daca ne ajuta sa ne impacam cu trecutul, sa ne iertam si sa iertam, sa ne redescoperim, sa ne redefinim, sa ne raportam la noi ca la o persoana capabila sa traiasca si sa invete se bucure din nou de viata,  in noul context. Despartirea, cum spuneam, nu e sfarsitul lumii. Dar e sfarsitul unei lumi, in care am fost obisnuiti sa gandim si sa actionam in doi, in relatie cu celalalt. Si inceputul unei lumi in care ne raportam doar la noi. Temporar.
Succes, putere si perseverenta!

Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Despărțirea nu e sfârșitul lumii...
« Răspuns #79 : Vineri, 08 Iunie 2018, 07:24 »
Sper ca sintagma "nicio veste e o veste buna" (pe principiul ca vestile proaste circula reperde) se aplica si in cazul lui Mihnea.
Te salut si sper ca totul e inspre bine!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Marius Titulescu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Despărțirea nu e sfârșitul lumii...
« Răspuns #80 : Luni, 23 Ianuarie 2023, 18:42 »
Sper ca sintagma "nicio veste e o veste buna" (pe principiul ca vestile proaste circula reperde) se aplica si in cazul lui Mihnea.
Te salut si sper ca totul e inspre bine!

Imi place sintagma aia. Da, probabil de la un moment dat cea mai buna masura a fericirii e linistea.
_______________
Marius
Sex shopuri Hatar