Autor Subiect: Cum te simti acum?  (Citit de 1358244 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8145 : Miercuri, 31 Ianuarie 2018, 18:50 »
Buna seara !
Cand suferinta e in faza acuta ,e greu...
In aceste clipe fiecare e bine sa se caute pe sine,sa patrunda in interior , sa nu se risipeasca.
Dupa ce incepi sa accepti, poti ,sau nu ,sa mai cauti...

Esti tu, cu tine, inveti sa modelezi gandul, sa diminuiezi durerea, sa te redefinesti.
In perioada asta e bine sa reinvatam sa traim simplu,fara filozofie, sa ne bucuram de lucruri mici si poate...
si de o excursie in Marginime...

Offline theo365

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 419
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8146 : Miercuri, 31 Ianuarie 2018, 23:34 »
Salutare!!!

Hmmm,azi e despre luna plina???? E ea cumva de(di) vina ???

„Sa modelezi lumea înseamna sa te vindeci pe tine."
Stefano D'Anna


Offline theo365

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 419
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8147 : Miercuri, 31 Ianuarie 2018, 23:53 »
In alta ordine de idei ....
  De ceva vreme , gasesc lucruri vechi prin casa ( de o anumita valoare sentimentala , care imi aduc aminte de copilarie , adolescenta ) si pe care le doresc cu ardoare prezente din nou in viata mea , dar intr-o forma fresh . Asa s-a intamplat si cu aceasta cutie , veche de peste 100 de ani , din lemn de trandafir .
Initial , in perioada copilariei , tineam in ea martisoarele, stiti voi (mai ales fetele) cum era .....o adevarata colectie . Apoi , in vremea adolescentei , si muuult timp dupa , mi-am tinut scrisorile de dragoste . Intre timp , (mult , ce-i drept) am cunoscut o pasionata de hand made, o adevarata indragostita de arta si reconditinat obiecte de arta . Atunci mi s-a aprins dorinta de a-mi readuce la viata -cutia mea cu amintiri -
Iata ce a iesit


Offline theo365

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 419
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8148 : Miercuri, 31 Ianuarie 2018, 23:57 »
Cam asta simt eu , ieri , azi si maine ......viata e frumoaaaasaaaaaa !!!!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8149 : Joi, 01 Februarie 2018, 07:07 »
Foarte frumoasa cutia, theo! Si foarte duioasa povestea ei. Simt eu asa, ca in povestea astea au ramas multe nespuse. Mai cred cred ca daca ai mai adauga cate ceva (de ex, cum a ajuns cutia la tine, ce te-a facut sa o pastrezi atata timp si de unde aceasta dorinta de a o reimprospata, cum te simti acum cand ea are o stralucire noua,  orice alteva consideri ca ne ajuta sa simtim valoarea sentimentala) si ii dai un titlu poate deveni o propunere frumoasa de articol, numai buna de livrat lui Gigi, pe email sau aici http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1540.0.html ,  pentru a o posta.
Si, cine stie, poate va deveni un topic unde si altii pot adauga mici istorisiri despre obiecte vechi, pastrate, readuse la viata.
Sau poate ar fi mai potrivit un topic nou, la Subiecte generala, cu un titlul de genul - Amintiri pastrate, obiecte vechi readuse la viata
Stiu sunt offtopic, dar nu e prima data cand observ cate un text frumos scris, interesant sau emotionant, care cu putina slefuire ar putea deveni un mic articol.
Ele sunt binevenite oriunde pe forum, dar se risipescm dupa parerea mea. La Articolele noastre ele pot fi gasite si citite. Zic si eu, offtopic fiind. :smitten:
On topic - as putea spune ca ma simt...bagareata  :angel:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Liliana Tudorache

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 175
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8150 : Joi, 01 Februarie 2018, 10:12 »

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8151 : Duminică, 04 Februarie 2018, 07:37 »
Ma doare capul , gatul iar o nara refuza sa mai lase aerul sa treaca  :( cred ca m-a lovit fericirea fix in moalele capului  :hammer:   si fiind prea multa dintr-o data are aceste  efecte adverse pana reuseste sa se disperseze si in restul corpului asta ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,sau m-am racit  ???.
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8152 : Duminică, 04 Februarie 2018, 08:44 »
Ce ti-e si cu loviturile fericirii!...
Daca nu gasesti niciun leac pe aici: http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1586.msg116688.html#msg116688, poti sa ne spui tu cu ce ai scapat!
Sanatate!

Si ca sa fiu la subiect: Ma simt binisor, spre bine, stiind ca se poate si mai bine, dar amintindu-mi ca se poate si mai rau! :crazy2:

PS - mi-am amintit, mai e si topicul asta http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,288.msg126916.html#new
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8153 : Duminică, 04 Februarie 2018, 10:30 »
Din cand in cand ni se mai strica "vehiculul",trupul acesta ce ne poarta prin viata.
Si-l reparam cum ne pricepem mai bine,cu lucruri lumesti.
Imi doresc mult sa invat sa repar totul din interior,sa dau vointei forta de a repara materia,
sa folosesc gandul asa cum trebuie,sa intru pe vibratia cea innalta.

Pana atunci,racita de ceva zile,ma lupt cu "agentul"virus,folosind pastile.
Ce-o rade de neputinta mea,dragul de virus !

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8154 : Duminică, 04 Februarie 2018, 12:11 »
Se pare ca fiecare isi "repara" cum poate "motorul" "vehiculul" "computerul de bord" ...ce sa facem..Ne mai defectam, dar mergem inainte. :) e scumpa benzina :)
Sa aveti o duminica linistita si revigoranta!  :)

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8155 : Miercuri, 14 Februarie 2018, 07:25 »
Obosita si descurajata de vremurile tulburi. Ups, si e abia dimineata!

Noiembrie, a cedat virusul? Sanatate!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8156 : Miercuri, 14 Februarie 2018, 07:35 »
Multumita,domnul virus a gasit o gazda mai primitoare si s-a dus.
Cand vad ca atmosfera pe forum "s-a dezghetat" si desi doar o mana de oameni comunica,ceilalti pastrand rezerva,
ma bucur.
Analizez si observ,cei noi,plini de viata ,scot din anonimat si pe altii,mai vechi.
Mai stiti sloganul 'Rezistenta prin cultura",uite la noi"rezistenta prin comunicare".
Va imbratisez,viata e simpla,noi o complicam !

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8157 : Sâmbătă, 17 Februarie 2018, 14:14 »
Ma simt...in astenie. Astept primavara, a vazut-o cineva? :flori:

Offline Gabi p

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 232
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8158 : Sâmbătă, 17 Februarie 2018, 15:37 »
Si eu o astept / caut.... nu poate fi prea departe....
"MUNTELE ne ofera tot ceea ce putem cere vietii: spatiu, maretie, liniste, asprime, frumusete, prietenie." Ionel Coman

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8159 : Sâmbătă, 17 Februarie 2018, 17:30 »
Da, nu e departe dar se lasa asteptata, întâi ne trimite vestitorii ei si apoi apare , dar si cand apare......