Autor Subiect: Cum te simti acum?  (Citit de 1361441 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 605
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8370 : Marți, 05 Martie 2019, 00:52 »
Desi dupa Noiembrie , este greu sa mai zica cineva ...ceva  Hai si voi in lumea reala si rea , hai sa.i spunem Diavolui ca Nu Ne Pasa de El ! Ma simt tare , si sunt  STRONG , orice mi.ai da.... :bully:   :strong:

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8371 : Joi, 21 Martie 2019, 11:43 »
Sunt incantata sa simt prezenta,chiar si pentru cateva clipe, a celor mai vechi.Cand ai trait in Singles Camp,nu poti pleca de tot.
E o oaza in plin desert,te intorci sa iei o gura de oxigen,sa te odihnesti,sa iei o pauza din vacarm,sa simti toleranta,atmosfera minunata.
Multi suntem nostalgici dupa Sibiel,energiile noastre si ale locului reunite,inceputul,prima iubire...

Dar nu ,si ultima !Dragilor,cand viata va copleseste,exista un nou inceput,exista Singles Camp...

Offline Leia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 69
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8372 : Vineri, 29 Martie 2019, 01:22 »
Citind pe la începutul lui Martie ce se scrisese despre raceala, gândeam ca veți fi fiind din aceeași localitate.. Dar nici vorba! Sper ca acum sunteți sănătoase, chiar dacă la mine, la Iasi, sunt doar 2 grade și am răcit eu... Dar sa ma laud și eu cu ce am descoperit excelent pentru tuse: Coughend.
Sper ca la voi a venit deja primăvara și au înflorit magnoliile...
Suntem tot și nimic.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8373 : Vineri, 05 Aprilie 2019, 03:44 »
Leia, sper ca ti-a trecut raceala!  :strong:

Ma simt insomniaca! Desi corect ar fi sa spun ca ma simt defazata, daca ma gandesc la ce ora am adormit.  :crazy2:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8374 : Duminică, 07 Aprilie 2019, 05:21 »
Sa zic, sa nu zic? parca iar is racita. De fapt parca am ramas asa, cu o stare permanenta de semi-raceala.  :knuppel2:
In rest ma simt odihnita. Mare lucru!  :strong:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Pantolila

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8375 : Duminică, 07 Aprilie 2019, 14:46 »
Ahoi la toata lumea, ma simt perfect!! Azi am dat iama in capsuni ..la propriu si am atata energie, incat ma apuc sa scriu pe aici pe forum. Afara e frig si e innorat..hi hi hi, numai bine de compus texte, in lipsa de bani si de facut norma la copii...nu de alta, dar am indeplinit-o!!..keep in touch prin zona!!
....my mind is one with my soul.. :)

Offline GabrielStanescu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8376 : Duminică, 07 Aprilie 2019, 19:44 »
Observ ca sunteti firavi asa cum eram si eu dupa iarna, sunt diverse lipsuri acumulte prin care organismul trece, va pot da un sfat pe care il urmez de cativa ani, dupa iarna e bine sa dati o mana de ajutor organismului si o puteti face astfel.  Mergand la plafar si cumparanti capsule cu drojdie de bere ,care contine tot complexul de vitamine B, ajuta la concentrare, e bun pentru unghii, la par, dispare starea de axietate, scade predispozitie  la stres. Toate acestea se intampla pentru ca avand carente de vitamine si minerale, ne trezim ca suntem  abaturi si nu stim de la ce. Si daca mai luam si niste laptisor de matca tot capsule ne ajuta imunitatea si ne intarim putin fortele, cat sa facem fata  unui nou an.   

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8377 : Duminică, 07 Aprilie 2019, 20:02 »
Multumim pentru sfaturi Gabriel  :)
Capsule cu drojdie de bere si capsule cu laptisor de matca. Am retinut. Maine ma duc sa cumpar.
Nu de alta dar...m-am ferit toata iarna de raceala si acum am dat-o in bara. Tusesc rau de tot si mi-e teama ca asta e doar inceputul. Macar nu am febra.
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8378 : Luni, 08 Aprilie 2019, 06:04 »
Hei, sanatate, Louie! Uracioase virozele de anul asta. Sa scapi repede!
O sa caut si eu capsulele recomandate de Gabriel.

Pantolila, ce nume interesant. Asteptam texte cu aroma de capsune.  :thumbup:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Pantolila

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8379 : Luni, 08 Aprilie 2019, 17:04 »
Hi hi hi ..pantolila are si o legenda..a mica a mea, cand a inceput sa vorbeasca, a stalcit in mod surprinzator doua cuvinte..ochelari si pantaloni. La doi ani, se plimba iarna pe bulevard, cu ochelarii de soare pe nas..adica cu okolila..  *|* ...pantalonii cu rima adecvata, au ajuns ...pantolila..si, pentru ca era un deliciu cum le pronunta, mi-am promis ca daca voi construi ceva ce sa ramana, cumva ma voi lega de aceste adorabile amintiri. Si asa..okolila deja e pe lista...iar pantolila..mi-a ramas inca de rezerva.. :love:, dar..nu e timpul pierdut sa-l lansez pe piata..poate ma apuc sa croiesc niste pantaloni :help:.
....my mind is one with my soul.. :)

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8380 : Marți, 09 Aprilie 2019, 06:28 »
niste pantaloni lila, cu buzunare în forma de ochelari, neaparat!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8381 : Joi, 11 Aprilie 2019, 10:40 »
Triluri de pasari in pomii ce plang de atata apa,verde,gri,rece, abur,magnolii inflorite,lumini uitate aprinse pe strazi...
Sarutul ploii pe obrazul meu,asteptare,melancolie sau ce...
Si Penelopa tot tese,in asteptare...

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8382 : Joi, 11 Aprilie 2019, 10:53 »
Fascinata!

www.youtube.com/watch?v=-gPBwwI38QQ


www.youtube.com/watch?v=nXexEVeq-aE


Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8383 : Joi, 11 Aprilie 2019, 19:17 »
Woow!  :faint:
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8384 : Duminică, 05 Mai 2019, 11:34 »
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.