Autor Subiect: Cum te simti acum?  (Citit de 1358209 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline cartex

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 152
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8130 : Vineri, 06 Ianuarie 2017, 11:25 »
Da, Almi_Gabi , viscolul si zapada au venit in forta parca sa compenseze absenta lor de pana acum. Cu mare greutate am ajuns la munca si nu stiu cum ma intorc (fac naveta) , caci E85 ul s-a inchis pana la Adjud , dar .... eu mi-s optimista :). Ma simt bine si datorita faptului ca e zapada iar  :yeah:...si pentru ca sunt inca sub imperiul petrecerii de Revelion (multumim Gigi, Samiza ...mi-a adus aminte de starea de bine de la primul Revelion petrecut cu voi :flori:)...  Si cum sa nu ma simt bine cand urmeaza schi-ul , Carnavalul, iar petrecere  si tot asa ..
.Aaaaaa, am uitat de munca .... dar se face cu mult drag si munca ( pe care mi-o iubesc , oricum :smitten:) cand ai atat de multe planuri in fata si oameni faini pe care sa-i revezi

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8131 : Sâmbătă, 07 Ianuarie 2017, 19:59 »
Cartex, sper ca ai ajuns cu bine si esti in siguranta.  :)


Offline cartex

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 152
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8132 : Duminică, 08 Ianuarie 2017, 09:44 »
Almi_Gabi , multumesc de grija, am ajuns cu bine...circulam singura pe o sosea sub cod rosu, dar Ingerasul meu a avut grija  de mine ca de atatea ori si-i sunt atat de recunoscatoare  :smitten:
On topic: o duminica placuta in care simti din nou ca poti fi copil...zapada afara creste si tot creste, abia astept sa ies si sa o simt sub picioare cum scartaie; in care , asa cum zicea si Wonderland, ma simt foaaaarte vie si toate lucrurile bune asteapta sa dea navala ...ca si zapada de afara ( care nu se mai opreste totusi  ??? ) si ...oare , o  sa pot scoate masina din zapada  :( ?!!! ....siiiiii, oare, nu opreste circulatia??? ;D
 Dar....iuuuuuuubesc zapada si iarna  oricum si sa ne bucuram , deci *|*
O duminica linistita si calda sa aveti!

Offline Matias Camelia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 76
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8133 : Luni, 17 Aprilie 2017, 20:42 »
Ma simt obosita, am reusit cu mare greutate sa termin la timp pregatirile de Paste, am prea putin timp liber. Macar daca faceam cine stie ce pregatiri, dar totul la minim. Desigur, ceva maioneza, pentru salata de cartofi, vinete si oua umplute. De 2 ori pe an, merge!
Acum e frig tare afara, deci totul merge spre bine! :)
O saptamana usoara sa avem cu totii!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8134 : Sâmbătă, 01 Iulie 2017, 08:23 »
Nespalata.  :slap: :( :tickedoff:
S-a oprit apa de azi noapte, tocmai am aflat ca nu e de competenta institutiei responsabile cu circuitul apei prin conducte, deci sigur e o avarie prin bloc. Sper ca se ocupa cineva de ea, azi.  :-\ :knuppel2:
Offfff. Oare sa ma pregatesc sa urmez modelul dragalasului?

! No longer available
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8135 : Sâmbătă, 01 Iulie 2017, 11:28 »
Afectata. Deja delirez de la caldura si disconfortul dat de lipsa apei. Ma gandesc sa ma fac sefa de scara, administrator de bloc, ori macar instalator :strong: :tickedoff: :faint:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8136 : Sâmbătă, 01 Iulie 2017, 20:58 »
Bucuroasa ca a venit apa. A fost o avarie la doua scari de bloc mai incolo.  :dance:
Uite asa, in momente din astea,  avem ocazia sa  re-valorizam lucrurile care ni se par ca fiind firesti.

Lasasem dopul pus si  robinetul deschis la cada, pentru orice eventualitate. Am auzit la un moment dat apa, m-am dus si cand am vazut apa mi s-a parut atat de frumoasa, translucida si clipocinda. M-am bucurat de parca umblasem toata ziua prin desert si am dat de o oaza.

Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8137 : Sâmbătă, 13 Ianuarie 2018, 08:57 »
I-auzi, tot eu am intrat ultima oara pe aici?
Ocazie sa completez ca si cu 2 zile inainte de Anul Nou am avut aceeasi problema cu apa. :)

dar intrasem sa zic cum ma simt acum:

Vesela ca fulguie!  *|*
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8138 : Sâmbătă, 13 Ianuarie 2018, 09:24 »
Buna dimineata !
Nu ma lasa sufletul sa te vad singura pe aici.
Daca la Iasi fulguie,la noi deja s-a asternut un strat subtire de nea,pe masini, pe acoperisuri.
Crengile goale ale pomilor se apleaca cu umilinta si cite un caine fugar alearga pe strazi.
Pare mohorat si trist...
Problemele tale cu apa ar trebui sa-ti dea de gandit,sa-ti schimbi locul,sti",schimbi locul,schimbi norocul".

Te imbratisez cu drag !

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8139 : Sâmbătă, 13 Ianuarie 2018, 09:50 »
Daca o tine tot asa, o sa avem si noi un strat, fie si subtire, de nea.
Acum sunt fulgi din aia, ca fluturii.

Cat despre apa...cred ca trebuie sa mobilizez vecinii pentru o investitie in separare de coloana.


O zi in care sa te simti senina, desi cred ca e starea ta naturala, si bucuroasa din banuite sau nebanuite, asteptatea sau neasteptate motive !

Uau, acum ninge de-a binelea!
Doamne, ma simt asa incantata!!!! Iubesc ninsoarea, clar!

Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8140 : Duminică, 28 Ianuarie 2018, 18:24 »
Ma simt atat de bine incat nu vreau sa vina ziua de luni! E cineva care o asteapta?  ::)

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8141 : Luni, 29 Ianuarie 2018, 06:18 »
cred ca nu o asteapta nimeni ,,,,,,,,,,,,,ziua de luni ,,,,,,,,,,,,dar totusi vine , si asa nedorita  :)
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8142 : Luni, 29 Ianuarie 2018, 06:53 »
buimaca. dupa un weekend cam de leneveala dau cu ganduri stresante in fundal.
ma duc sa caut un gand bun pentru diminetile de luni  ;)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline MAC

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 180
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8143 : Luni, 29 Ianuarie 2018, 12:24 »
Un gand bun pentru diminetile de luni  :)


Offline dan4orto

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8144 : Miercuri, 31 Ianuarie 2018, 18:26 »
Uite, ca tot sunt cu tastatura in fata.
Ma simt dezorientat. Nauc. Buimac. Si am de facut o munca imensa sa ma reasez in sensuri, sa-mi redefinesc fiinta, scopurile si viata fara sotia mea. Asa ca muncesc. E greu si nu-i evident cum sa masori progresul.
Poate plingi mai rar. Poate nu te mai gindesti la sinucidere. Poate chiar te-nscrii intr-o excursie la mama naibii (marginimea naibii, ca sa fiu exact). Scrii pe forumuri. Iti faci cont pe prostiile alea cu swipe left&right, cit sa-ti dai seama ce rau e sa fii din nou in cautare, atunci cind deja gasisei...  Explici ca ai niste cm si niste ani si niste kile si iti place nu's ce. Pentru ca ti-e frica - de singuratate. Si te gindesti. Pina cind se sparie gindul...