Aici se discuta > Subiecte generale
Stiri, evenimente, informatii, barfe
Caroline:
De asta cu urinoterapia nu stiam... de la Bivolaru. Pentru ca nu a inventat-o el. Urina este unul din leacurile babesti romanesti pentru negi si rani sau cicatrici. Ca si saliva, urina este (sau ar trebui sa fie, la omul sanatos) sterila. Spre deosebire de sange, care contine zaharuri si alte substante nutritive, fiind un adevarat mediu de cultura pentru germenii patogeni, saliva si urina contin enzime si acizi organici care lizeaza aceste substante... adica distrug "mediul de cultura" al bacteriilor si capsula polizaharidica a virusurilor.
silviu:
bivolaru era cu bautul urinei. e drept ca nici p'asta nu a inventat-o el.
Caroline:
Mai stii, i-o fi indus ideea telepatic si lui Kevin Costner, in Waterworld... :giggle:
silviu:
Habemus Papam
Noul Papă este cardinalul argentinian Jorge Mario Bergoglio. Numele ales: Francisc.
NOUL PAPĂ este argentinian de origine italiană, cardinal din februarie 2001. Este primul iezuit care a devenit primatul Argentinei, potrivit Mediafax.
Înainte de a fi preot a fost inginer chimist. Nu-i plac mondenităţile, nu are maşină, se deplasează cu mijloacele de transport în comun şi a renunţat la somptuoasa locuinţă din Buenos Aires, destinată arhiepiscopilor. Imaginea sa a fost afectată de o carte care l-a acuzat că a permis arestarea a doi tineri preoţi, în timpul dictaturii militare.
silviu:
Misterioasa blondă din ABBA revine în muzică. Agnetha Faltskog lansează un album şi are un duet cu Garry Barlow
:(
Navigare
[#] Pagina următoare
Du-te la versiunea completă