Autor Subiect: Discutii prin imagini  (Citit de 790547 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline collin_pow

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 226
  • I know no other sign of superiority than kindness.
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #3030 : Vineri, 15 Martie 2013, 11:10 »
Am fost ieri intr-o plimbare pe la targul de turism si fiind un paparazzi innascut am surprins cateva cadre:))))
Pe la inceput l-am prins pe The One and Only NotSoSingle Traveler :

Samiza era pe acolo dar m-am fastacit si am uitat sa ii fac poza:) Apoi am vazut ca lumea a inceput sa se pregateasca de Pasti:






Si la sfarsit am reusit sa culeg si un zambet crud fresh de primavara:)


Offline theo365

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 419
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #3031 : Vineri, 15 Martie 2013, 11:41 »
Asa ceva.......bine Radu!!!!!!
 ;D *|* *|* :thumbup: *|* :flori:-

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7621
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #3032 : Vineri, 15 Martie 2013, 12:08 »
Am fost ieri intr-o plimbare pe la targul de turism si fiind un paparazzi innascut am surprins cateva cadre:))))


de mult aveam o vaga banuiala !!  :giggle:


.....
Apoi am vazut ca lumea a inceput sa se pregateasca de Pasti:


cam devreme dupa parearea mea avand in vedere ca mai este o luna si jumatate pana atunci - dar probabil produsele noastre , impletiturile - apropo, ce ie frumoasa are doamana care toarce !!-  si oualele incondeiate sunt considerate a fi atractii turistice !!    :)

good shoots! O0

Offline dauina

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 642
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #3033 : Vineri, 15 Martie 2013, 13:41 »
Am fost ieri intr-o plimbare pe la targul de turism si fiind un paparazzi innascut am surprins cateva cadre:))))
Pe la inceput l-am prins pe The One and Only NotSoSingle Traveler :


era sa raspund inainte sa vad pozele.....te-am discutat cu ei la cafea in dimineata asta... ::) :D ;)
Nu ceea ce aduni, ci ceea ce raspandesti spune ce fel de viata ai trait!

Offline collin_pow

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 226
  • I know no other sign of superiority than kindness.
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #3034 : Vineri, 15 Martie 2013, 14:48 »
Multumesc Theo! Multumesc Gabi!As vrea eu sa fiu innascut... ma straduiesc cat pot:) Apropo in weekendul 22-24 este eveniment mare Nikon la Hotel Pullman. Stiu ca si tie iti place fotografia si poate te intereseaza sa treci pe acolo:)
 Dauina sper ca numai de bine!

Caroline

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #3035 : Vineri, 15 Martie 2013, 15:59 »
cam devreme dupa parearea mea avand in vedere ca mai este o luna si jumatate pana atunci  :)
good shoots! O0

Subscriu!
Nu ma e... pastele catolic este peste aproximativ doua saptamani, in timp ce pana la cel romano-catolic, mai sunt aproape doua luni. Deci... totul este relativ.  ;)

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7621
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #3036 : Sâmbătă, 16 Martie 2013, 10:25 »
Nu ma e... pastele catolic este peste aproximativ doua saptamani, in timp ce pana la cel romano-catolic, mai sunt aproape doua luni. Deci... totul este relativ.  ;)

Stiu, stiu - totul este relativ - de la Einstein incoace - nu a avut si el altceva mai bun de facut !!  :fight:

era sa raspund inainte sa vad pozele.....te-am discutat cu ei la cafea in dimineata asta... ::) :D ;)

doar pe el !!  oO

Multumesc Gabi!As vrea eu sa fiu innascut... ma straduiesc cat pot:)

Apropo in weekendul 22-24 este eveniment mare Nikon la Hotel Pullman. Stiu ca si tie iti place fotografia si poate te intereseaza sa treci pe acolo:)



Cu placere ! Mi-au placut cum ti-au iesit portretele - la mine e un domeniu deficitar rau !!  ::)
Stiu de eveniment ! Am vrut sa merg la unul dn workshopuri -acela al lui Bogdan Panait - dar pana n-am "dumirit" eu am constatat ca nu mai sunt locuri. Pe vremuri aveau "prostul" obicei sa transmita si on line unele workshopuri. Poate revin la acele vremuri. Si-au atras asa multi clienti. Si recunosc e mai comod sa le urmaresti din fotoliu de acasa !  :D

Si uite ca m-am tinut de cuvant - am trecut si eu prin Cismigiu sa iau "pulsul" pe acolo.



Din pacate acum ninge peste ele !!   :sorry:

Caroline

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #3037 : Sâmbătă, 16 Martie 2013, 22:27 »
Apropos de workshp-uri...

In ultima seara de chef la Carnaval, am observat ca pe usa restaurantului de la Sibiel era lipit un afis despre o Conferinta la Sibiu, in 16 martie, pe tema cartii "In lumina adevarului - Mesajul Graalului" de Abd-Ru-Shin. Asa ca azi am... evadat.  :)

Conferinta a durat 3 ore si nu am imagini de-acolo, atat vreau sa spun: daca vedeti asa ceva prin orasul vostru, nu ezitati! Pe ultima pagina a cartii (in 3 volume, pe care urmeaza sa le citesc, evident) scrie asa: "Miscarea Graalului nu este o secta, nici o biserica noua, ci o reuniune a oamenilor care sunt gata sa traiasca si sa actioneze in sensul Mesajului Graalului." Potae ca asta nu va spune (inca) nimic. Dar daca va spun ca nicio biserica nu a scapat discutiilor, nici miscarea martorilor lui Iehova, nici stiinta, nici politica si nici teoriile conspirationsite, o sa ma intrebati, ce a mai ramas? Cum ce? Oamenii!

Mai multe, afalti singuri (daca aveti ocazia sa mergeti). Ca sa nu fiu off-topic, vreau sa spun doar atat: aveam de gand sa o tai acasa rapid dupa. Ei bine, am ramas in Sibiu pana seara. Nu ce cei de la conferinta. Nici cu altcineva. Cu mine insami... in cele mai simple ipostaze: de exemplu, hai-hui prin oras. Sau, cu salata mea preferata de "urechi de copac", intr-un restaurant chinezesc, unde m-am simtit mai bine cu mine decat cu oricine altcineva am mai petrecut vreodata pana acum o dupa-amiaza intr-un restaurant.



In vitrina era o orhidee imensa, intr-un ghiveci cat o galeata...  :D



nickescool

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #3038 : Luni, 18 Martie 2013, 17:59 »
Sper sa va fie de folos aceste informatii prin imagini,,,,

Offline dauina

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 642
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #3039 : Luni, 18 Martie 2013, 18:14 »
Sper sa va fie de folos aceste informatii prin imagini,,,,
cum a fost pedichiura?
Nu ceea ce aduni, ci ceea ce raspandesti spune ce fel de viata ai trait!

nickescool

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #3040 : Luni, 18 Martie 2013, 18:24 »
cum a fost pedichiura?

:) nu trebuie decat sa bagi picioarele in apa ,muncesc pestisorii in locul tau :),,,,super ,cum sa fie :))

silviu

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #3041 : Miercuri, 20 Martie 2013, 11:20 »

Mari_a

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #3042 : Miercuri, 20 Martie 2013, 16:05 »
O pastila amara:

nickescool

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #3043 : Miercuri, 20 Martie 2013, 18:01 »
Bucatarie super utilata in plina strada in cartierul chinezesc in Bangkok.Toate oalele,tigaile sunt conectate la una sau mai multe butelii pe gaz,dealtfel mai toate restaurantele au ustensile pe gaz sau carbune la  fiecare masa cu o forma configurata si pentru gratar si pentru  a o fierbe in ierburi, pe care ti l prepari singur (iti iei carne de peste ,porc,vita pui,calamar,creveti,homari,ierburi etc gata taiate), unele chiar si cu pret fix ,,cam 4 euro de persoana si mananci cat poti dar sa nu lasi in farfurie ca platesti extra :).

Caroline

  • Vizitator
Re: Discutii prin imagini
« Răspuns #3044 : Miercuri, 20 Martie 2013, 18:50 »
Ce viata stiintifico-fantastica au unii...  ;D