Autor Subiect: De ce suntem single ?  (Citit de 481248 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Claudia Nacu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 30
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2055 : Luni, 24 Octombrie 2022, 13:52 »
      Buna ziua! Singuri poate nu suntem, doar fara partener. Cel putin, eu. Pentru ca nu sunt comoda, pentru ca nu zambesc doar de complezenta si pentru ca arat cand nu-mi place ceva. Oamenii cu caractere care cauta sa se impuna (caracterele, nu oamenii, constient), sunt greu de iubit. Iar cei care se incumeta, saracii, sa ne iubeasca,  sunt respinsi pe loc daca nu se ridica pe inaltele culmi ale pretentiilor mele. Sanatosi sa fim, ca de iubit, gasim noi substitute care sa ne satisfaca, de exemplu excursiile astea minunate!  :giggle:

Offline singlewoman

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2056 : Miercuri, 23 Noiembrie 2022, 16:09 »
Femeile puternice au o soartă dificilă, pentru că ele au nevoie de bărbați puternici, iar când îi găsesc e greu să creeze o relație armonioasă cu ei.
Dar eu cred că tocmai asta e frumusețea vieții, să avem curajul de a experimenta și învăța lecția iubirii, chiar și noi, cele care suntem putenice  și asumate, pentru că așa avem șansa de a trăi experiențe frumoase, poate mai intense decât cele trăite de alții.
 Gânduri bune : :)


Offline Dr.VladM

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2057 : Sâmbătă, 03 Decembrie 2022, 00:53 »
Cu cine-mi petrec sarbatorile ?  ;D :help:

Offline theo365

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 419
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2058 : Sâmbătă, 03 Decembrie 2022, 18:30 »
 Hello, din cate observ , sunt disponibile 2 locuri la revelion Dorna-Arini , dintr-o renuntare , asa ca....cine stie ,poate ai noroc !!!

Offline Claudia Comănescu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Suntem singuri pentru a dobândi experiență din lecția singurătății
« Răspuns #2059 : Luni, 26 Decembrie 2022, 13:37 »
 Suntem singuri pentru a ne regăsi, pentru a evalua, pe cât posibil, corect, ce ni s-a întâmplat până acum.
Pentru a înțelege, pentru a (ne) construi.
Nu este ușor, dar nici nu putem accepta să trăim oricum.
Singurătatea este podul dintre două destinații, reale sau imaginare. Cum pășim pe acest pod? Cu fermitate? Plângându-ne de milă? Configurând un plan? Sperând? Toate acestea la un loc?
Vă îmbrățișez, dragi singuratici! :-*

Offline AltaLigia

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2060 : Duminică, 19 Februarie 2023, 15:45 »
Haha! sunt singura pentru ca pot! Dupa o casnicie de peste 30 de ani, cand el  credea ca voi avea curajul  sa spun stop  ;)

Offline Claudia.Luca

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2061 : Luni, 07 August 2023, 12:57 »
Pentru ca unii  aleg sa fuga din calea responsabilitatilor...
Va imbratisez cu drag, sper sa ne descoperim impreuna destinațiile  :-*

Offline Shona

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2062 : Luni, 07 August 2023, 16:39 »
Unii considera singuratatea o problema, altii o invidiaza. In ceea ce ma priveste - prefer persoanele de calitate, renunt imediat la cele false, sunt selectiva. Respect spatiul privat al fiecaruia si cer ceea ce ofer. Sper sa ne cunoastem si sa ne bucuram "singuratatile" cu simtul umorului si al aventurii! Cele mai bune ganduri!

Offline LUMINITA10

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2063 : Joi, 17 August 2023, 16:37 »
Buna ziua tuturor!
Ce as putea sa spun sunt vaduva de 10 ani ,nici nu mi vine sa cred cum au trecut ani, eu m am refugiat in munca si am considerat ca asa mi a fost destinul dar cu trecerea anilor mi am dat seama ca asta nu este o solutie si trebuie sa fac ceva .Destul de tarziu dar nu imposibil zic eu.

Offline eduard.valentin

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2064 : Marți, 22 August 2023, 21:14 »
Buna seraa, ma intitules valentin si un pic eduard resedinta de mea ete in bucuresti care este capitala romanei. mama este din kurrdistan iar tata din ruanda si sau intalnit in satul milcoiu si mau infaptuit in bucuresti. locuiesc intrun apartament de 3 camere de 15 metri patrati cu baie la vecini si am si butelie de 1 cilogram. mie imi palce sa ma plimb in natura in aer coditionat imi palce plimbarile mai mult la kaufland la legume acolo ma simt in natura.am fost casatorit de 5 ori dar ele nu stia. sa ma descriu . 2 punte. sunt inalt am 2 metri fara vreo 50 centrimetri sunt un picut dolofanel dar nu mult . am 110 cilograme. sunt celios cu un fir de par pe mijloc care imi place sal fac valvoi am ochi ca cacaua. ma bucur ca sut aci ca cunosc multime minunata. de acea mam inscris la haloien parti din brasov care se tine in hotel sigisoara pe data 3-5 luna a 11 anul 2032. ma bucur foarte mut si aspect sa ne cunostem. apropo adica P S sunt singur ca nu am un frate sau o sora de acea sunt singur. la revedere si mai vorbim.

Offline Jorj

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2065 : Luni, 13 Noiembrie 2023, 19:59 »
Buna seara la toata lumea!
Sunt singur deoarece , sotia mea m-a parasit dupa 40 de ani si sa dus in alta lume mai buna .
Sunt vaduv din 2021.
Poate aici reusesc sa i-mi revin .


Offline Crissy

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2066 : Sâmbătă, 24 Februarie 2024, 21:11 »
Sunt singura, pentru ca nu am acceptat sa rămân în relație după ce am aflat ca soțul meu are o relație de mai bine de un an cu alta femeie.

Offline Nedelcu Gabriela

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2067 : Luni, 04 Martie 2024, 10:16 »
Buna ziua,bine v-am gasit!

Offline Ara

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2068 : Luni, 04 Martie 2024, 18:17 »
Buna seara! Sunt singura pentru ca sufletul meu pereche a parasit aceasta viata in urma cu 2 ani. O primavara frumoasa va doresc!

Offline Vero-Mădă

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2069 : Marți, 05 Martie 2024, 06:36 »
Bună dimineața! Bine v-am găsit!
Cel mai probabil, am ales sa fiu singură deoarece altele au fost prioritățile: copilul, job-ul dar și pentru că nu am prea observat oamenii de lângă mine.
Mulțumesc și zi frumoasă tuturor!