Autor Subiect: Comunicam prin muzica  (Citit de 1199280 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

silviu

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1920 : Marți, 08 Noiembrie 2011, 17:36 »
faina melodie! frumos baiat :) da' si dansatoarele :-*

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1921 : Marți, 08 Noiembrie 2011, 19:20 »
Ah, da! Ricky e muy caliente! Dar stii cum e cu astia frumosi: nu le plac femeile!  ;D Nu stiu daca dansatoarele-s d’alea de urasc barbatii… Dar ii urasc ele si unele d’astea “normale”…  ;D
Uite, Silviu, fiindca ti-a placut, pun una pentru tine. Tot ziceai tu ca nu stii sa inoti – poate te invata fata asta de se imbaiaza la inceput si la sfarsit!

La Bomba  -   muevete mamita que me vuelvo locoooooo   ;D  ;D  ;D

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/rf2jwgSXJVM?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Yeaaaaah, ce frumooos! (Urasc muzica latina si telenovelele  ;D  ;D  ;D)

silviu

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1922 : Marți, 08 Noiembrie 2011, 21:30 »
wow! cu fata asta as intra in apa chiar daca nu stiu sa inot. barem m-as ineca fericit 8)

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1923 : Miercuri, 09 Noiembrie 2011, 09:18 »
Silviu, te tine ea la suprafata. Tu doar stai pe spate!  ::)

Apropo de dans: voua ce muzica de dans va place? Pe ce dansati, pe ce ati dansa ?
Eu la capitolul asta ma declar invinsa. Dansam cand eram tanara, pe urma a venit tavalugul peste mine. Ma pricep la muzica lacrimogena, dar la d-astea vesele… Afara de niste bluzuri d-alea de ti se inmoaie genunchii (daca le dansezi cu cine trebe!), altceva nu stiu.
Hai, puneti voi. Orice, orice gen, ceva pe care sa se poata dansa.

Uite, eu incep cu neste secvente din Titanic. Cata bucurie !

Titanic Dance Music
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/U50hqJS2ock?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Hai, bagati, ca vin petrecerile de sarbatori !

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1924 : Miercuri, 09 Noiembrie 2011, 11:01 »
Hai ca mai pun una. Ca vreau sa depasesc la vederi topicul ala cu cafeaua al lui Gabi!  :D

Dr Alban (pe numele sau real Alban Nwapa), care incingea discotecile in anii ’90, este de origine nigeriana, a studiat stomatologia in Suedia (si-a si deschis propriul cabinet), iar fratele sau a fost student la medicina in Timisoara. In tinerete, a lucrat ca DJ intr-un club din Stockholm. Are milioane de albume vandute si nenumarate discuri de argint, de aur si de platina. Si-a infiintat propria companie de inregistrari - Dr. Records.  A cantat de cateva ori in Romania.

Dr. Alban - It's my life       Imi pare rau, dar melodia ne-remixata n-am gasit-o decat aici:



Astept muzici de dans !   :)

silviu

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1925 : Miercuri, 09 Noiembrie 2011, 12:19 »
Citat din: Mari_a
Silviu, te tine ea la suprafata. Tu doar stai pe spate!   ::)
stau cum vrea ea, numai sa nu ma doara.

uite o melodie care se tot difuza prin discoteci in timpuri imemoriale
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/s9doTbZSDPg?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


silviu

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1926 : Miercuri, 09 Noiembrie 2011, 12:38 »
va mai pun o vechitura
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/SIMIX8wW-gc?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

silviu

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1927 : Miercuri, 09 Noiembrie 2011, 12:42 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/-Q3aBnycJ_o?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
 ;D

silviu

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1928 : Miercuri, 09 Noiembrie 2011, 12:59 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/Lp2qcCrdBLA?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

te ajut sa depasesti topicul ala cu cafeaua, domnisoara colonel :)

silviu

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1929 : Miercuri, 09 Noiembrie 2011, 13:19 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/S16tVNha9XE?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1930 : Miercuri, 09 Noiembrie 2011, 13:29 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/COsVgbAJ8B8?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1931 : Miercuri, 09 Noiembrie 2011, 13:33 »
Ooo ho hooo, Silviu! Cum ar zice Irinel: misto !   ;D
Rascolesc youtube-ul si zau daca-mi vine in minte ceva de dans.  ::)
Uite, l-am gasit pe Eric-nu-stiu-cum asta si-l pun special pentru tine. Bine, si pentru Andromeda un pic – ca sa nu se supere ca am mazgalit p-aici!  :P

Pentru dans, trebuie sa ai conditie fizica. Asa ca… aerobic !

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/L_fCqg92qks?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

bitek - fain! ce grupa ai? daca e nevoie sa donez, cu placere!  :)

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1932 : Joi, 10 Noiembrie 2011, 07:01 »
Sa dansam cu frumusica asta mica (in clipul asta zici ca are doi metri!). Am urmarit-o pe net in Aphrodite - Les Floies Tour 2011...

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/c18441Eh_WE?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1933 : Joi, 10 Noiembrie 2011, 09:09 »
Hai sa mai scriu, ca mi-a zis cineva ca la aia de mai sus am scris prea putin!  ;D    Mai, nicicum nu va place!  :(
Ia uite si cum am scris! Sigur ca e Folies … Asa ma ia pe mine tastatura pe dinainte.  Plus ca nu e usor sa schimbi paishpe feluri de tastaturi pe zi. Alea albe ma enerveaza cel mai mult.
Asa, sa trecem la lucruri serioase: un dubstep pe care l-am mai pus pe forum, dar pe topicul acela cu cafeaua. D-aia are atatea accesari!  :P (heeei, asta e o gluma !). Ati auzit ca s-a inventat cafeaua inhalabila? Zero calorii! Dar cica nu se trage pe nas, ci pe limba!  :-\

Dans! Dubstep! Cum zicea unu’ de dimineata la radio: lasati-l sa va patrunda !

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/NMilPajcyvg?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

(azi o sa caut ceva nou cu Kylie, are unele belea, cum ar zice cineva  :D)

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7621
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1934 : Joi, 10 Noiembrie 2011, 10:20 »
cred ca v-am spus ca imi plac baietii astia - ieri dadeam o raita prin magazine (rafting !!  8) ) cand in unul din magazine baiatul de pe raion (ciufulit, cu blugi cu turul pe la genunchi, cu bascheti de-aia de firma - in fine - stiti voi genul) striga catre fata de la casa sa dea muzica un pic mai tare - binenteles - eu curioasa las "toalele" si ascult sa vad ce muzica vrea tanarul ca deh, de la generatia noua invatam   ;D

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/ylrfWaNmG40?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>